МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

ЛДУФК: смолоскипна естафета «Вогонь пам’яті Героїв»

ЛДУФК: смолоскипна естафета «Вогонь пам’яті Героїв»
У неділю, 27 травня, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського спільно з обласною державною адміністрацією провів традиційну легкоатлетичну естафету «Вогонь пам’яті Героїв». Зберігаючи давні традиції, саме у травні Львівщина вшановує усіх полеглих, хто ціною свого життя крізь роки проніс ідею незалежної України.
Вже з самого ранку викладачі і студенти вишу зібралися у Білогорщі біля пам’ятника головному командирові Української Повстанської Армії, генерал-хорунжому Романові Шухевичу, де відбулося віче. Зі вступним словом перед студентами виступив завідувач кафедри олімпійської освіти ЛДУФК, доцент Ярослав Тимчак. З його слів усі присутні дізналися про започаткування смолоскипної естафети. У 1999 році ще не всі однозначно сприймали подібні наміри, але попри це зусиллями тоді ще Інституту фізкультури цю ідею вдалося втілити в життя і наступного року «Вогонь пам’яті Героїв» вже святкуватиме своє 20-річчя.

Також перед студентами виступив професор кафедри хореографії та мистецтвознавства нашого університету, доктор історичних наук Дмитро Білий, який зазначив, що Україна на межі виживання уже багато століть. Але незважаючи на голодомори і геноциди нація живе. І лише від нас теперішніх залежить доля держави і її народу. Тому кожен має бути героєм не лише на фронті, але й на своєму місці. До речі, Дмитро Дмитрович підтверджує ці слова власним прикладом. Уродженець Донеччини постійно допомагає нашій армії як волонтер, не раз бував на передовій. І тому впевнено стверджує, що кожен може зробити свій внесок у загальну перемогу. А вона обов’язково буде!

До підніжжя пам’ятника Романові Шухевичу відбулося покладання квітів і під звуки гімну України пролунав почесний салют з рушниць представників товариства «Пам’ять», серед яких був і студент ЛДУФК Степан Леус. Запалено символічний «Вогонь пам’яті Героїв» і естафета стартувала. Цей вогонь студенти Львівського державного університету фізичної культури з честю пронесли вулицями Львова аж до Личаківського кладовища, де біля поля почесних поховань відбулася поминальна панахида.

Наталія Редько, 
культурно-мистецький відділ ЛДУФК.
https://www.ldufk.edu.ua/…/smoloskipna-estafeta-vogon-pamja…

вгору