МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

НУФВСУ: Національний конгрес Спортивної студентської спілки України

НУФВСУ: Національний конгрес Спортивної студентської спілки України
На базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м.Луцьк) відбувся Національний конгрес Спортивної студентської спілки України.
Євгеній Імас, президент Спілки, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, наголосив на необхідності модернізації системи фізичного виховання у вишах через тенденцію останніх років до ліквідації існуючої системи фізичного виховання студентської молоді.

Учасники і почесні гості говорили про місію системи фізичного виховання у закладах вищої освіти, яка має сприяти гармонійному розвитку особистості, активній громадській позиції та національно-патріотичному вихованню, про формування здоров’я шляхом залучення до здорового способу життя, де саме рухова активність є генеруючим чинником. Заступник Міністра освіти і науки України, президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба зазначив, що задля здоров’я студентів вишам слід створити умови, аби молодь щонайменше 150 хвилин протягом тижня витрачала на аеробну спрямованість помірної інтенсивності та 60 хвилин на силову спрямованість для основних груп м’язів. 
Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, генеральний секретар Спортивної студентської спілки Вадим Стеценко детально розповів про участь університетів України в цьогорічних Європейських спортивних іграх у липні в Португалії та організацію і проведення ХIV Універсіади України 2018–2019 років. 
У роботі Конгресу також взяли участь президент Європейської спортивної студентської асоціації Адам Рочек, віце-президент Міжнародної федерації студентського спорту Маріан Димальський, ректори провідних українських вишів. НУФВСУ також представляв перший проректор з науково-педвгогогічної роботи Мирослав Дутчак.
У резолюції Конгресу, зокрема, затверджена необхідність функціонування у вишах двох автономних систем: окремо фізичного виховання і окремо спорту. Кожна з них повинна мати своє організаційне, кадрове, методичне, наукове, фінансове та матеріально-технічне забезпечення. Варто створити Центр студентського спорту, який забезпечить умови для поєднання навчання у закладах вищої освіти та спортивної підготовки студентів, зокрема, до участі в Універсіадах та студентських лігах України, чемпіонатах Європи та світу серед студентів тощо з метою популяризації діяльності закладу вищої освіти на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
http://www.uni-sport.edu.ua/…/nacionalnyy-kongres-sportyvno…

вгору