МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

«Олімпійське лелеченя» кружляє над Срібною Землею

«Олімпійське лелеченя» кружляє над Срібною Землею
У спортзалі Іршавської ЗОШ №2 відбувся ІІ-й етап (фінальні районні змагання) всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва під символічною назвою «Олімпійське лелеченя».
 
Він зібрав сім кращих команд Іршавщини (учні 5–6 класів) — переможців першого етапу (кущові змагання). До райцентру приїхали минулорічні учасники обласних змагань — «юні лелеченята»  Доробратівської ЗОШ, а також Греблянської, Кам’янської, Чорнопотіцької, Ільницької,   Іршавської (ЗОШ №1) та Кушницької загальноосвітніх шкіл.
 
Перед учасниками змагань виступили член виконкому обласного відділення НОК України, голова обласної асоціації спортивних журналістів України Василь Гаджега, завідувач сектору молоді та спорту Іршавської РДА Андрій Данканич та методист відділу освіти Ганна Остолош.
 
З програмою змагань та правилами (представлення, емблема, малюнок та девіз команд учні повинні були приготувати заздалегідь, комбінована естафета, кидання баскетбольного м’яча у кільце, а також кожній команді організатори спортивного заходу підготовили 12 запитань на олімпійську тематику) учасників ознайомив  головний суддя Іван Пинзеник.
 
Змагання тривали понад три години. Виконавши всі вправи, естафету та позмагавшись у таких дисциплінах як презентація команди та олімпійська вікторина, судді визначили переможця та призерів, за сумою набраних балів, що надавалися за кожен конкурс. Як і три попередні роки  «золоті» нагороди дісталися членам команди Доробратівської ЗОШ I-III ст. (до речі, односельчани дворазового срібного та бронзового призера олімпійських ігор, капітана збірної СРСР фехтувальників Василя Станковича). Срібними призерами стали «юні лелеченята» з Кушницької ЗОШ I-III ст., а  бронзовими — Кам’янської ЗОШ I-IIIст.
 
Команда Кам’янської ЗОШ I-III ст. (учителі фізичного виховання Василь Чегіль та Володимир Кузьма) упродовж останніх трьох років завжди посідали 4-те місце. А тепер вони у призерах. І віриться, що найближчими роками вони здобудуть право змагатися і на обласному рівні, який традиційно проходить в Ужгороді.  
 
Переможці та призери нагороджені футбольними м’ячами та іншою олімпійською атрибутикою (книги, плакати, ручки, блокноти, календарі тощо)  від обласного відділення НОК України (голова І. Риляк), а також грамотами та кубком сектору молоді та спорту Іршавської РДА (керівник Андрій Данканич). 
 
      Команда Доробратівської загальноосвітньої школи (учитель фізичного виховання Іван Пинзеник та директор школи Андрій Білинець), як і торік візьме участь в обласному етапі, який відбудеться в Ужгороді.  
 
 
Дитяче олімпійське свято в Іршаві вдалося, а суддівська колегія однозначно визначила, що основна мета заходу (виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху, дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом), безперечно, виконана.
На сьогодні в усіх районах та містах обласного підпорядкування Закарпаття проходять фінальні змагання (ІІ-й етап) всеукраїнського спортивного заходу серед школярів «Олімпійське лелеченя».
На останньому засіданні виконкому обласного відділення НОК України, який вів його голова Іван Риляк, було вирішено обласні фінальні змагання всеукраїнських змагань серед дітей 5-6 класів «Олімпійське лелеченя» провести у травні ц. р. Офіційна частина відкриття відбудеться в ужгородському спорткомплексі «Юність».
 
Положення про цей захід, який є і запрошенням команд-переможниць міськрайонних фінальних змагань, буде надіслано найближчим часом.
Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

 

вгору