МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Хто хоче пройти на "Драконі" по Дніпру разом з Вадимом Гутцайтом

Хто хоче пройти на "Драконі" по Дніпру разом з Вадимом Гутцайтом
Київ готується прийняти чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон»
 
Другий рік поспіль «дракони» завітають до Києва. Після успішного проведення у 2019 році Клубного чемпіонату світу, на столицю чекає новий виклик – чемпіонат Європи серед національних команд з веслування на човнах «Дракон», який буде проходити з 13 по 20 липня.
Саме про підготовку міста до важливого спортивного форуму і йшла розмова під час сьогоднішньої зустрічі президента Європейської федерації з веслування на човнах «Дракон» Клаудіо Шермі та президента Федерації України з веслування на човнах «Дракон» Валерія Моргуна з керівником департаменту молоді та спорту КМДА Вадимом Гутцайтом.
 
«Я відвідав місце проведення майбутніх змагань – Оболонську набережну і можу з впевненістю сказати, що воно ідеально підходить за технічними параметрами, може вмістити багато глядачів. Вже зараз підтвердили свою участь понад 1500 учасників з 17 країн, а це великий виклик для організаторів змагань. Але я впевнений, ми проведемо прекрасну спортивну подію, яка запам’ятається, - поділився своїми думками Клаудіо Шермі.
 
Європейський керманич високо оцінив і допомогу Київської міської державної адміністрації, зокрема міського голови Віталія Кличка, який розуміє, що спортивні події такого масштабу – найкраще промо для міста.
«Я хотів би, щоб чемпіонат в Києві був дуже успішний і коли люди повернуться додому, вони казали: «О, я був на дивовижному чемпіонаті!». У нас є 5 місяців до початку – досить часу, щоб попрацювати над усіма деталями», - наголосив Клаудіо Шермі.
 
У свою чергу президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон» віце-президент Європейської федерації з веслування на човнах «Дракон» Валерій Моргун поділився з присутніми інформацією, що робота до Чемпіонату вже активно ведеться і провести змагання на достойному рівні допомагає минулорічний досвід, а також підтримка Міністерства культури, молоді та спорту, міської адміністрації, спонсорів та партнерів.
 
«Нам є чим здивувати наших гостей і вболівальників. Особливістю чемпіонату Європи в Києві стануть дитячі заїзди в категорії 12-16 років. Вони тільки прийшли у драгонбот і можуть лише мріяти про участь у чемпіонаті світу чи Європи. А тут матимуть можливість за підтримки досвідчених спортсменів брати участь у змаганнях такого високого класу», - відкрив лише деякі сюрпризи турніру Валерій Моргун.
 
А директор Департаменту молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт виступив з прекрасною ініціативою, яку підтримали усі присутні. «Для нас дуже важливо, що такі змагання проходять в Києві. Я обожнюю спорт у всіх його проявах, тому якщо президент Федерації Валерій Моргун дозволить, я і сам із задоволенням сяду в човен. Собі в команду я взяв би як ветеранів спорту так і діючих чемпіонів світу та Європи. Щоб був такий зірковий склад. Дашу Білодід посадив би поруч, Олю Харлан, Олександра Волкова, а Сергія Бубку запросив би очолити команду».
Чемпіонат Європи серед національних команд з веслування на човнах «Дракон» відбудеться в Києві з 13 по 20 липня 2020 року на Оболонській набережній столиці.
Станом на 1 березня вже свої заявки подали 17 країн: Вірменія, Кіпр, Чехія, Франція, Німеччина, Великобританія, Угорщина, Ірландія, Ізраїль, Італія, Швейцарія, Молдова, Росія, Сербія, Швеція, Іспанія, Україна. Заявки на участь будуть прийматися до 5 червня.
 
Спортсмени змагатимуться за медалі на човнах десятках та двадцятках на дистанціях 200 м, 500 м та 2000 м серед чоловічих, жіночих та змішаних класах, де наймолодшими учасниками стануть діти 12 років, а найстаршими – чоловіки та жінки 60+.
 
У 2021 році в Києві планують провести змагання Кубка Європи з веслування на човнах «Дракон».
 
Прес-служба чемпіонату Європи.
вгору