МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Знай наших!!! ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ: ВИСОКИЙ КЛАС ПІДТВЕРДЖЕНО! Рекомендовані

Знай наших!!!  ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ: ВИСОКИЙ КЛАС ПІДТВЕРДЖЕНО!
На базі Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) та Боярської лісової дослідної станції з 17 по 19 жовтня, вже вдруге відбулися Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST» серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство» та проводяться за ініціативи «Kyiv Forestry Students Association».
Організаторами та партнерами заходу виступили:
ü Студентський науковий гурток «Київська асоціація студентів лісівників» («Kyiv Forestry Students Association», KFSA);
ü Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства НУБіП України;
ü ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція»;
ü Розсадник декоративних рослин «Єва»;
ü ТОВ «Андреас Штіль» в Україні;
ü Національне представництво FSC в Україні.
Цього року у змаганнях прийняли участь 15 команд з 10 областей України, серед яких команди 8 університетів та 7 коледжів:
ü «Тигри» (Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ);
ü «Форест-Львів» (Національний лісотехнічний університет України);
ü «Бобри» (Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва),
ü «Житомирський стандарт» (Житомирський національний агроекологічний університет);
ü «СНАУ» (Сумський національний аграрний університет);
ü «Šumari» (Уманський національний університет садівництва);
ü «Forest life» (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, м. Луцьк);
ü «Волинські зубри» (Луцький національний технічний університет);
ü «Lubny foresters» (Лубенський лісотехнічний коледж);
ü «Лісова пісня» (Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька, Волинська обл.);
ü «Лісовий патруль» (Малинський лісотехнічний коледж, Житомирська обл.);
ü «Буковина» (Сторожинецький лісовий коледж, Чернівецька обл.);
ü «Вальдмейстери» (Чугуєво-Бабчанський лісовий коледж, Харківська обл.);
ü «LEGION» (Великоанадольський лісотехнічний коледж ім. Віктора Єгоровича фон Граффа, Донецька обл.);
ü «Лісознавець» (Житомирський агротехнічний коледж).
Команду нашого коледжу під назвою «Lubny foresters» представляли студенти IV курсу спеціальності «Лісове господарство»:
ü Віталій Коваленко (група ЛГ-41);
ü Євген Ткаченко (ЛГ-43);
ü Каріна Дончик (ЛГ-43);
ü Ігор Яременко (ЛГ-41).
Очолював поїздку викладач фахових дисциплін Олександр Литвиненко.
Відкриття змагань відбулося у прекрасному Еко-класі чудового Ботанічного саду НУБіП України, де учасників привітали ректор, професор Станіслав Ніколаєнко та директор ННІ лісового і садово-паркового господарства професор Петро Лакида. Доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Володимир Малюга розповів, що проведення таких змагань сягає історичним корінням ще у 1968 рік, коли вперше було проведено всеукраїнські лісові багатоборства серед студентів технікумів, і в яких у 1971 р. Володимир Миколайович здобув перемогу. Слід зауважити, що ця традиція періодично то зникала, то знову відроджувалася, і ось, через 50 років від початку, знову вся Україна бореться за звання найкмітливіших і найспритніших студентів-лісівників.
Організатори забезпечили усім учасникам змагань відвідування голосіївської перлини – прекрасного Ботанічного саду університету. Презентація таксаційного майданчика, яку провів завідувач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Андрій Білоус (до речі наш випускник 2002 року) допомогла нам освіжити знання з лісової таксації та розширити кругозір про ліси України. Змогли ми і «підкріпитися» знаннями у Музеї лісових звірів і птахів ім. професора О. О. Салганського та оглянути лабораторію інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу фірми «Stihl».
Дорогою до Боярської лісової дослідної станції учасники змагань мали нагоду відвідати вражаючий своїм асортиментом розсадник декоративних рослин «Єва», де дізналися про особливості вирощування декоративного садивного матеріалу від топ-менеджера Анжели Клюшник.
На території Боярської ЛДС начальник наукової частини Олександр Мельник представив напрямки роботи станції, завдання і потужності, а також запропонував відвідати найцікавіші об’єкти – це науково-дослідну лабораторію біотехнології рослин, пожежну станцію та лінію переробки деревини. Слід зауважити, що Боярська ЛДС є передовиком у впровадженні сучасних технологій ведення лісового господарства.
Увечері 17 жовтня, розмістившись на базі структурного підрозділу Боярської ЛДС - Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру, відпочивши і підкріпившись, учасники змагань взяли участь у презентаціях команд та жеребкуванні порядку старту у змаганнях. І знову презентація нашої команди була відзначена як яскрава, театралізована й неординарна та вразила глядачів…
Приємно зазначити, що наш коледж є своєрідною «кузнею кадрів» для інших навчальних закладів. Так за команду «Тигри» НУБіП України виступав наш випускник 2016 року Олександр Горицький, Анна Здоровик (випускниця 2019 року і переможниця минулорічних змагань) цього року виступала за команду «Форест-Львів» НЛТУ України. А Олександра Дейнеко та Микола Лопушенко, які закінчили коледж у 2018 році, показували свою майстерність і знання, виступаючи за харківську команду «Бобри» (ХНАУ ім. В.В.Докучаєва). Також серед помічників оргкомітету  були наші випускники: Владислав Павлюченко, Владислав Старокожко та Яся Шахунова (випускники 2018 та  2019 рр.). Нашого цвіту - по всьому світу…
Основні змагання розпочалися наступного дня, 18 жовтня. Перед початком змагань було проведено презентацію та майстер-клас від компанії «Stihl», що дало змогу «розігріти» учасників перед початком конкурсної частини «Forestry Quest – 2019». Присутні отримали корисну інформацію про бензопили і можливість власноруч випробувати новинки сучасної техніки.
Як і минулого року змагання «Forestry quest» складалися з 3 етапів.
І етап змагань був представлений двома конкурсами - «Заміна ланцюга бензомоторної пили», де наша учасниця Каріна Дончик зайняла 3 місце, та «Розкряжування колоди механізовано». Учасники показали свої вміння, спритність і точність виконання конкурсного завдання.
II етап «Forestry Quest» був найважчим, адже всім командам довелося подолати маршрут протяжністю близько 9 км  та визначити на 8 «чек-поінтах» зразки природних об’єктів, а саме: рослини живого надґрунтового покриву лісових фітоценозів (гербарій трав’янистих рослин-індикаторів), пагони у безлистому та облистяному стані, пагони хвойних порід, шишки та насіння деревних і чагарникових порід, важливих лісових комах, їх ходів та пошкоджень, фітопатологічні зраи (хвороби рослин), визначити представників лісової фауни за хутром, черепами та чучелами; визначити зразки представленої деревини. Також необхідно було провести окомірну таксацію окремого дерева, що зростає та визначити об’єм колоди. І все це за мінімально можливий час… Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка та знання із профільних дисциплін – дендрології, лісомисливського господарства, деревинознавства, лісозахисту, а також навики із лісової таксації і лісівництва.
III етап змагань - це таксація лісового насадження, де потрібно було визначити середній діаметр і середню висоту деревостану, повноту деревостану,  провести перелік дерев на пробній площі та визначити запас деревостану.
В той час поки учасники очікували результатів, а журі напружено працювало, співробітники Національного представництва FSC (Лісова опікунська рада, яка займається сертифікацією лісів та лісогосподарської продукції) в Україні провели цікаву і пізнавальну вікторину для всіх бажаючих в якій і ми отримали заохочувальні призи.
Боротьба за першість серед студентів-лісівників із усієї України була дуже напруженою, а бали за кожен етап вносили свої корективи і до останньої хвилини важко з упевненістю було сказати, хто ж чемпіон 2019 року…
Але лубенським лісівникам вдалося вибороти високе друге місце і приз у вигляді листка клена прибув до Лубен. Призери та всі учасники змагань отримали дипломи, подарунки та сувеніри від організаторів заходу. Приємно відзначити, що успішний виступ студентів  нашого коледжу є результатом клопіткої та щоденної праці всього педагогічного колективу.
На завершення змагань – фірмовий торт, келих шампанського та святкова дискотека для студентів… Наші студенти окрім величезного задоволення від участі у змаганнях, де вони показали впевненість у своїх знаннях та майстерності, мали можливість поспілкуватися зі студентами з інших навчальних закладів і обмінятися цікавинками студентського життя.
Лубенський лісотехнічний коледж та команда «Lubny foresters» висловлюють величезну подяку організаторам «Forestry Quest»! І особливо Ганні Лобченко, Олександру Лесніку, Петру Дячуку, Юрію Іваненку, Максиму Бур’янчуку, Роману Задорожнюку та всім учасникам студентського наукового гуртка «Kyiv Forestry Students Association», які наполегливо і сумлінно працювали над організацією й проведенням заходу, та відновленням лісівничих традицій у змаганнях з лісового багатоборства!
ДО ЗУСТРІЧІ НА «FORESTRY QUEST – 2020»!
вгору