МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

«ЗОЛОТИЙ АРХІВ ВСЕСВІТНІХ УНІВЕРСІАД: ВІД ТУРИНА-1959 ДО НЕАПОЛЯ-2019" Рекомендовані

«ЗОЛОТИЙ АРХІВ ВСЕСВІТНІХ УНІВЕРСІАД: ВІД ТУРИНА-1959 ДО НЕАПОЛЯ-2019"
Спільний проект освітянського Спорткомітету, газети «Сільські вісті», ВГО «Спортивна студентська спілка України», Спортивної редакції Українського радіо, тижневика «Освіта України», сайту "Моторні спортивні новини" (http://osvitasport.org)
«ЗОЛОТИЙ АРХІВ ВСЕСВІТНІХ УНІВЕРСІАД: ВІД ТУРИНА-1959 ДО НЕАПОЛЯ-2019"
2019-й особливий рік в історії Всесвітніх Універсіад, які проводяться під егідою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU). Шістдесят років тому (26 серпня – 7 вересня 1959-го) в італійському Турині відбулася перша Всесвітня літня Універсіада.

Що таке «Універсіада»?
Універсіа́да (англ. Universiade) — міжнародні спортивні змагання серед студентів, що проводяться Міжнародною федерацією університетського спорту (FISU). Назва «Універсіада» походить від слів «Університет» та «Олімпіада». Часто згадується, як «Всесвітні студентські ігри» або «Всесвітні університетські гри». Кожні два роки проводяться літні та зимові Універсіади. Історія студентського спорту почалася в далекому 1905 році, коли в США відбулися перші міжнародні змагання серед студентів. У 1919 році Жан Птіжан створив Конфедерацію студентів. Під егідою цієї організації у 1923 році відбулися перші Всесвітні ігри студентів в Парижі.
З 1947 року проведення Всесвітніх студентських ігор поновлюється під егідою Міжнародного союзу студентів (МСС). В період з 1949 по 1959 роки після створення ФІСУ, з-за політичних розбіжностей позначився розкол у міжнародному спортивному русі. МСС продовжував проведення зимових і літніх студентських Ігор, а ФІСУ на противагу цьому влаштовували так звані Тижні спорту. У 1959 році було досягнуто угоду про те, що країни-члени МСС увійшли до складу ФІСУ. З цього моменту Ігри проводяться під назвою Універсіад.
Перша Всесвітня літня Універсіада була організована Італійською асоціацією університетського спорту і проведена в 1959 році в Турині. Гімном ФІСУ стала музика «Gaudeamus Igitur». У ній взяли участь 985 спортсменів з 45 країн світу. В програму змагань входило сім видів спорту.
Проведення Універсіад пов'язано з Прімо Небіоло. Ідею проведення Універсіад він пробивав разом з Анжело Скарпело. У Турині президент виконавчого комітету Універсіади 1959 року 36-річний Прімо Небіоло очолив ФІСУ і керував ним беззмінно до 2000 року. Пізніше Скарпело став першим президентом КУЗІ — італійського союзу студентського спорту.

Наші плани …
Плануємо «зануритися» в історію проведення літніх і зимових Всесвітніх Універсіад. Розповідатимемо про виступи українських студентів-спортсменів на цих престижних планетарних форумах. Надаватимемо слово безпосереднім учасникам універсіадних перегонів – чемпіонам, призерам, їхнім тренерам, лікарям, масажистам.

Чекаємо від вас, шановні друзі, цікавих нових!
Разом пишемо історію університетського спорту України і світу!

Редакційна колегія проекту «Золотий архів Всесвітніх Універсіад»: 
Микола Золотаревський, Вадим Корженко, Максим Короденко, Микола Моторний, Олег Воробйов, Маргарита Пугачевська.

вгору