МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Майбутні лубенські лісівники повернулися з перемогою Рекомендовані

Майбутні лубенські лісівники  повернулися з перемогою
З 25 по 27 жовтня 2018 року на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» відбулися перші Всеукраїнські інтелектуально-спортивні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST» серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство». Мета конкурсу – забезпечення якості підготовки фахівців лісового господарства та активізація участі студентів у громадській і навчально-науковій діяльності.
За умовами змагань команда мала складатися з чотирьох учасників, серед яких – одна дівчина.
         У змаганнях взяли участь 9 команд: команда нашого коледжу, 3 команди Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сторожинецького лісового коледжу, Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька, Уманського національного університету садівництва, Житомирського національного агроекологічного університету та ВП НУБіП Боярського коледжу екології і природних ресурсів.
Наш коледж представляли студенти IV курсу: Анна Здоровик, Олексій Костенок, Валентин Черня та Ігор Макаревич. Очолював поїздку викладач фахових дисциплін Олександр Литвиненко.
25  жовтня відбулася презентація команд та жеребкування. До учасників звернулися організатори та адміністрація Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України.
Перед початком змагань було проведено презентацію та майстер-клас від компанії «Stihl», що дало змогу «розігріти» учасників перед початком конкурсної частини «ForestryQuest – 2018». Присутні отримали корисну інформацію про бензопили і можливість власноруч випробувати новинки сучасної техніки.
І етап змагань був представлений двома конкурсами – «Заміна ланцюга бензомоторної пили» та «Розкряжування колоди механізовано». Учасники показали свої вміння, спритність і точність виконання конкурсного завдання.
II етап «ForestryQuest» був найважчим, адже всім командам довелося подолати маршрут протяжністю більше ніж 7 км та визначити на «чек-поінтах» понад 50 зразків пагонів у листяному та безлистяному стані, шишок та насіння деревних і чагарникових порід, гербарій трав’янистих рослин-індикаторів, представників лісової фауни, пошкодження дерев хворобами та шкідниками та визначати зразки деревини. Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка та знання із профільних дисциплін – дендрології, ботаніки, біології лісових звірів і птахів, деревинознавства, лісозахисту, а також навики із лісової таксації і лісівництва.
III етап змагань - це таксація лісового насадження, де потрібно було визначити середній діаметр і висоту деревостану, провести перелік та визначити запас. Переможцями на цьому етапі стали наші студенти і вийшли на перше загальнокомандне місце.
Поки учасники очікували на результати, журі напружено працювало. На змагання завітав завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій професор Маурер Віктор Мельхіорович, який привітав майбутніх фахівців лісової галузі і звернув їхню увагу на важливість правильних лісівничих підходів до відтворення лісів в Україні. Також співробітники Національного представництва лісової сертифікації FSC в Україні провели цікаву і пізнавальну вікторину.
За результатами виступів на всіх етапах змагань перемогу в напруженій боротьбі виборола команда нашого коледжу «Lubnyforesters», набравши 214 балів. ІІ місце із 203 балами зайняла команда «Тигри» (НУБІП України). А третіми стали студенти Сторожинецького лісового коледжу, отримавши 188 балів.
Тож унікальний приз у вигляді жолудя дуба звичайного за перемогу у перших Всеукраїнських інтелектуально-спортивних змаганнях професійного спрямування «FORESTRY QUEST» прибув до Лубен. Призери та всі учасники змагань отримали дипломи, цінні подарунки та сувеніри від організаторів заходу: ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», ТОВ «Андреас Штіль» в Україні, Національне представництво лісової сертифікації FSC в Україні та Товариство лісівників України.
Приємно відзначити, що успішний виступ студентів  нашого коледжу є результатом клопіткої щоденної праці всього педагогічного колективу.
 
  Олександр Литвиненко,
 викладач фахових дисциплін коледжу, голова первинної організації Товариства лісівників  України в коледжі.
вгору