освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Медальний Глазго для українців Рекомендовані

Медальний Глазго для українців
   Упродовж серпня на спортивних аренах Глазго (Шотландія) і Берліна (ФРН) триває перший об'єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту. Протягом 12 днів програма турніру об'єднає легку атлетику, велоспорт, веслування, водні види спорту, триатлон.  Змагання в такому форматі проходитимуть раз на чотири роки.
   Очікується, що в першому турнірі візьмуть участь майже 4500 спортсменів – майже 1500 атлетів візьмуть участь у змаганнях з легкої атлетики в Берліні, а 2900 - в інших видах спорту в Глазго. Приємні для нас медальні новини вже почали надходити з Глазго.
   Плавання. У Глазго (Шотландія) триває чемпіонат Європи з водних видів спорту. Український плавець Михайло Романчук уже виграв дві нагороди. Спочатку рівненський студент став чемпіоном Європи на дистанції 400 метрів вільним стилем,  а потім фінішував другим  на дистанції 1500 метрів вільним стилем.
   Порадували українські представниці синхронного плавання. Наші дівчата стали чемпіонками Європи в комбінації з синхронного плавання. Збірна України, за яку виступали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Валерія Апрелєва, Вероніка Гришко, Олександра Кашуба, Яна Наріжна, Катерина Різник, Аліна Шинкаренко, Марина Олексієва, Владислава Олексієва, Марта Федіна і Олександра Коваленко, набрала 94,46 балів і посіла перше місце. «Срібло» - в італійок, «бронза» - в іспанок. Крім того, наш дует Яхно – Савчук став срібним призером чемпіонату Європи.
   Академічне веслування. У Глазго відбувся чемпіонат Європи з академічного веслування. Українська жіноча парна четвірка у складі Дарини Верхогляд, Олени Буряк, Анастасії Коженкової та Євгенії Довгодько виграла «срібло», поступившись у фіналі лише четвірці з Польщі. Українська четвірка вважалась претенденткою на золоті медалі після впевненої перемоги у півфінальному запливі. У фіналі наші дівчата невдало стартували, але по дистанції вони обійшли усіх суперниць крім полячок.
   Велоспорт. На чемпіонаті Європи з велоспорту на треку український велогонщик Роман Гладиш виборов «золото» в індивідуальній гонці на 15 кілометрів (скретч). Роман вважався одним з фаворитів індивідуальної гонки на 15 км. Свій статус він підтвердив, провівши у відриві від основної групи більшу частину гонки.
   Напарником Гладиша у відриві став француз Адреєн Гарель. Їх дует втримав перевагу над пелотоном до фінішного кола, а на останніх метрах Гладиш вирвався вперед і став переможцем. Нагадаємо, в 2017 році Роман Гладиш на цій дистанції виборов «бронзу» чемпіонату Європи в Берліні.
   Український дует Любов Басова – Олена Старикова вибороли срібні медалі в командному спринті. Дівчата показали третій час у кваліфікації. У фіналі українки поступилися росіянками, показавши час 33.108 проти 32.452 у росіянок. До речі, Любов Басова виборола вже свою п’яту медаль на чемпіонатах Європи.