МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

ЛДУФК: високі нагороди П’ятого творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2018» Рекомендовані

ЛДУФК: високі нагороди П’ятого творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2018»
В актовому залі Львівського державного університету фізичної культури відбулася церемонія закриття і нагородження переможців, призерів та дипломантів V-го творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2018». Загалом на виставці, яка експонувалася упродовж трьох тижнів, було представлено понад 100 конкурсних робіт. 12 учасників удостоєні золотих, срібних та бронзових медалей. Також відзначили дипломантів конкурсу. Зокрема, за командну роботу нагородили Львівське державне училище фізичної культури. Особлива подяка доброчинцям проекту: фінансовому партнеру – будівельній компанії «Місто комфорту» і особисто Петру Кузьмину. А також «медальному» партнеру – спортивному клубу «Самурай» і президенту Назарію Вітру.
Організатори цьогорічного проекту: культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури та Львівське обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Попри офіційний статус події, в залі панувала привітна атмосфера, об’єднана найбільшим прагненням: «О спорт! Ти – мир й надбання усіх народів на планеті!». Розпочалося свято з поезії, яку декламував один з найменших учасників конкурсу львів’янин Богдан Лоїк (4 роки).
Згодом гостей чекав акробатичний номер від творців легендарного Театру спорту ЛДУФК під керівництвом Аліни та Михайла Сениці – лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів і шоу-програм в Україні, Словаччині та Польщі. На сцені виступили кандидати у майстри спорту України, переможці та призери міжнародних і всеукраїнських змагань зі спортивної акробатики Олеся Андріївська і Тетяна Каськів.
У пошуках натхнення прозвучала літературна композиція (поезії Олександра Олеся та П’єра де Кубертена) у виконанні акторів театрального гуртка культурно-мистецького відділу ЛДУФК Ірини Вавриків та Олени Яремчук і режисера Зоряни Грегорійчук.
Хвилю аплодисментів зірвали наймолодші учасниці свята, юні акробатки Марія Боєва, Діана Окопна та Ілона Данилович під керівництвом Ірини Кокоть та Юлії Крілишин.
У цьогорічній колегії журі V-го творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2018» працювали: Марія Янко, художниця, майстер народної творчості, член Національної спілки народних майстрів України, Олена Падовська, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури, Юлія Коростильова, Майстер спорту України міжнародного класу, учасниця Ігор XXVIII Олімпіади 2004 року в Афінах з кульової стрільби, Оксана Бондар, методист з естетичного виховання і народних традицій Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, Зоряна Грегорійчук, писанкарка, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, режисер театру «Мета», Тетяна Коломійчук, заступник директора Дитячої школи народних мистецтв м. Львова, Михайло Бондар, керівник об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи.
Отож, чотири золоті нагороди в молодшій і старшій віковій групі здобули автори найкращих конкурсних робіт. Зокрема, вихованці Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів (гурток образотворчого мистецтва, керівник – Оксана Кирилова): Марія Чепелюк (10 років) та її брат Богдан Чепелюк (15 років) – номінація «Писанки на справжньому яйці». Упродовж п’яти років проведення конкурсу діти цього закладу демонстрували найкращі результати. У номінації «Писанки, мальовані фарбами на дерев’яній основі» переможцями стали Михайлина Юшкевич (9 років) – учениця художньої студії «Барви» Центру дитячої творчості «Веселка» Франківського району м. Львова (керівник студії – Надія Куземко) і Віталій Жигало (14 років) – учень Самбірського районного центру позашкільної освіти (гурток «Веселкове розмаїття», керівник – Наталія Звіжанська).
«Дякую за чергову нагоду долучитись до цікавого конкурсу, в основі якого, за задумом організаторів, – ідея поєднання спорту та мистецтва, – зазначив Михайло Бондар, який працює в колегії журі з 2012 року, – Адже спорт – також мистецтво. Мистецтво гартувати тіло і дух, переборювати труднощі та досягати результату. Високий художній рівень виконання творів, розмаїття технік та стилів, потужне натхнення відображені у кожній роботі. Бажаю творчій ініціативі подальшого розвитку та спортивно-мистецького злету».
«Знання про олімпійські ігри давнини і сучасності необхідні, оскільки змагальність, гуманізм та чесне дотримання правил є найактуальнішими з-поміж засобів до об’єднання і порозуміння в глобалізованому світі. Знання, вкарбовані в округлій формі яйця, справді вічні, – резюмувала кандидат мистецтвознавства Олена Падовська, – Маю висловити своє захоплення людьми, котрі надихали і людям, котрі втілювали вдалі художні проекти: як і організаторами, котрі вже понад пів десятиліття ведуть цей важливий проект, виховуючи вже кілька поколінь школярів. Гадаю, в подальшому така практика співпраці з школярами виллється у відповідні методичні розробки для засвоєння історії олімпійського руху».
«Насамперед дякую організаторам чудового свята, а особливо всім учасникам магічного дійства за насолоду від споглядання таких цікавих і унікальних в своєму роді творів мистецтва! Бо, виявляється, «Олімпійська писанка» – це і мистецтво, і магія, і спорт одночасно, – підкреслила Оксана Бондар, – Дуже приємно познайомитися з самими творцями неповторних, дуже теплих і щирих оберегів, які поєднують наші споконвічні традиції і нові тенденції творення. Хай живе українська писанка, а наші серця зігріває олімпійський вогонь натхнення і надихає до нових творчих звершень та спортивних перемог!».
Організатори висловлюють вдячність деканові факультету туризму ЛДУФК Володимиру Холявці та голові профкому університету Ярославу Свищу за допомогу в організації та проведенні проекту.
... Швидкоплинно пробігли 3 місяці, упродовж яких здійснювався конкурс. Вітаємо всіх учасників й особливо юних митців, удостоєних честі перебувати під сонцем перемоги. У світі спорту і мистецтва ще багато несподіванок. Дитяча безпосередність й сміливість в пошуках творчості – надихає. Дякуємо доброчинцям, які підтримують такі культурні й соціально потрібні ініціативи. За кожне слово, яким сьогодні пригорнули талановитих дітей України.
Іванна Литвинець, 
керівник проекту «Олімпійська писанка», 
культурно-мистецький відділ ЛДУФК.
https://www.ldufk.edu.ua/…/visoki-nagorodi-pjatogo-tvorchog…
вгору