Комітет з фізичного виховання та спорту

Menu

Вихованці освітянського спорту: з медалями і рекордами Рекомендовані

Вихованці освітянського спорту: з медалями і рекордами
Легка атлетика. Перспективна українська легкоатлетка Аліна Шух (вихованка Броварського вищого училища фізичної культури) в Таллінні (Естонія) здобула перемогу на командному чемпіонаті Європи з багатоборства. Шух не просто стала найсильнішою на континенті, а вписала своє ім'я в Книгу рекордів української легкої атлетики. У семиборстві 18-річна спортсменка встановила новий юніорський рекорд України (U-20). З результатом 6208 очок Шух на 29 пунктів перевершила досягнення Валентини Савченко, яка тримала юніорський рекорд із серпня 1984 року.
   У Таллінні Шух оновила два особистих рекорди. Аліна пробігла 100 метрів з бар'єрами за 14,64 секунди, а також показала кращий результат у кар'єрі на 200-метрівці (26,14). У стрибках у висоту Шух  подолала планку на висоті 181 сантиметр, у штовханні ядра відправила снаряд на 13 метрів 47 сантиметрів, у  стрибках у довжину пролетіла на 610 сантиметрів, метнула спис на 55 метрів 95 сантиметрів і пробігла 800 метрів за 2 хвилини 12,61 секунди. Раніше Аліна Шух офіційно стала світовою рекордсменкою з п'ятиборства в категорії U-20 в приміщенні.
  Харківський стрибун у висоту Богдан Бондаренко виборов «срібло»  на етапі Діамантової ліги в Парижі. Він подолав планку на висоті  232 сантиметри і за рахунок меншої кількості спроб випередив сирійця Маджд Еддіна Газаля. Перемогу здобув Мутази Баршев з Катару.
   Бокс. Перспективний український напівсередньоваговик Тарас Шелестюк здобув перемогу нокаутом в третьому раунді поєдинку з мексиканцем Хесусом Альваресом Родрігесом. Уже в першому раунді Шелестюк відправив Родрігеса в нокдаун, а в третьому закінчив бій своєю достроковою перемогою.
   Велоспорт. Українська велогонщиця Яна Беломоїна виграла гонку шостого етапу Кубка світу в олімпійській дисципліні маунтенбайк крос-кантрі, який проходив в Андоррі. 24-річна спортсменка на подіумі випередила представницю Данії Анніке Лангвад і норвежку Гун Ріте Дале Флешо. Це вже друга перемога Беломоїної на етапах Кубка світу. Також в нинішньому сезоні Беломоїна вже вигравала Gold Trophy в Штрасбурзі, а також була першою на гонці вищої категорії в австрійському Обертрауні.
   Стрибки у воду. Українка Софія Лискун завоювала срібну медаль на юніорському чемпіонаті Європи зі стрибків у воду в норвезькому Бергені. 15-річна спортсменка показала результат 340.95 бала. «Золото» виграла Еден Ченг з Великобританії, «бронзу» - росіянка Ірина Асташкіна.
   Плавання. На відкритому чемпіонаті Франції дніпропетровський плавець  Андрій Говоров переміг на дистанції 50 метрів батерфляєм. Його результат -  23,3 секунди. Другим фінішував серб Себастьян Сабо, третє місце у поляка Конрада Черняка.
   Волейбол. Євроліга-2017.  Фінал чотирьох.Чоловіча збірна України  у фіналі обіграла команду Македонії з рахунком 3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 25:13).
. Веслування на байдарках і каное. У Бєлграді фінішував чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед молоді та юніорів. 26-ть країн представляли майже  900 спортсменів, серед яких 39 веслувальників з України. За підсумками континентальної першості в активі  нашої збірної 12 нагород, з яких 8 - найвищого ґатунку.
З повним комплектом нагород додому повернулися каноїсти Юрій Вандюк та Андрій Рибачок. Вони на каное-двійці здобули «срібло» у заїзді на 500 м та бронзу на вдвічі довшій дистанції. Разом з Артемом Баладіним та Олегом Боровиком, у складі каное-четвірки, Вандюк та Рибачок піднялися на найвищу сходинку п'єдесталу, здобувши перемогу на дистанції 500 м.
Найшвидшою на дистанці 200 метрів стала байдарка-двійка наших співвітчизників у складі Івана Семикіна та Кирила Черноморова. Семикін також фінішував третім у фінальному заїзді байдарок-одиночок на 200 м. Володарем двох найвищих нагород став байдарочник Олег Кухарик. Він здобув перемоги на дистанціях 500 і 1000 м.
Чемпіонські титули в одиночних заїздах також здобули байдарочник Дмитро Даниленко на 500 м і каноїст Денис Філатов на 200 м, які змагалися у категорії «юніори».
Серед молоді володарями золотих нагород на дистанції 500 м стали каноїсти Людмила Лузан і Павло Алтухов, в активі якого також срібло в одиночних заїздах на 1000 м.
Прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (за матеріалами інформагенств).