Міністерство освіти і науки України

Комітет з фізичного виховання та спорту

Menu

На Прикарпатті відбулася нарада з питань розвитку освіти і фізичного виховання Рекомендовані

На Прикарпатті відбулася нарада з питань розвитку освіти і фізичного виховання
Підробочого візиту  заступника міністра освіти і науки України Романа Греби,  начальника управління з питань державного майна та підприємств МОН України Олени Костенко, голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадима Стеценка відбувся круглий стілна базі Прикарпатського національного університету за участю  ректоратів вищих навчальних закладів Івано-Франківська та керівників структурних підрозділів. На зустрічі також були присутні заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк, директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Михайло Стефанків.
Учасники заходу обговорили ряд питань, зокрема, механізми урегулювання проблемних питань в частині залучення іноземних студентів, управління майном, популяризації студентського спорту, оновлення ЄДЕБО в розрізі регіонів. Також заходи із забезпечення ефективного використання державного майна, державні інвестиції та державно-приватне партнерство.
Щодо питання розвитку фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах Роман Греба зазначив: «В зв’язку із реформою відбулися негативні зміни, які фактично ліквідували спорт у вищих навчальних закладах: ліквідовані кафедри фізичної культури, із стандартів зникла рухова активність, нівельована роль спорту. Я вважаю, молодь повинна займатися спортом, спорт знову повинен стати модним та престижним. Має відбутись докорінна зміна рухової активності та занять спортом в університетах. Для цього потрібно розвивати нові сучасні види спорту, до яких тягнеться молодь, що їм цікаве.Зміни нових стандартів для вищої освіти, де рухова активність буде передбачена і кредитно-накопичувальній системі також будуть надані кредити для рухової активності. Якщо  університет хоче бути привабливим, хоче показати, що він відрізняється, він має створити всі умови. Може створити свою спортивну команду, можливо це не завжди економічно вигідно з першого погляду, водночас для духу самого університету дуже корисно, є додатковою  перевагою ВНЗ в умовах, коли не вистачає студентів і найкращі з них будуть йти саме в такі вузи. Чирлідинг, баскетбол, волейбол, стрільба з лука – все може розвиватися.
Наразі ми переформатували роботу спортивної студентської спілки, що є частиною європейської спортивної студентської спілки та здійснює організацію міжнародних універсіад. Хочемо сформувати студентську лігу з видів спорту. Залучити ректорів до цієї роботи. Стимулювати участь студентів цих університетіву спортивному житті вузів. І для студента це чудова можливість».
Івано-Франківське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
вгору