МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

До 20-річчя "Шкіряного м"яча" України

До 20-річчя "Шкіряного м"яча" України
Не встигли 52 роки тому журналісти всесоюзної газети «Пионерская правда» оголосити про відкриття клубу «Шкіряний м’яч» та закликати організовувати дитячі команди, будувати футбольні майданчики і грати у футбол, як, наче гриби після дощу, з’явилися тисячі дворових, а згодом і шкільних колективів із 11-14-річних хлопчиків. Вони розпочинали свій шлях до чемпіонства з сільських, міських, районних, обласних, республіканських та всесоюзних турнірів.
ОСОБЛИВЕ місце на дитячій футбольній мапі всесоюзного «Шкіряного м’яча» посідала Україна, багата на юних футбольних талантів. Так, у перші роки існування клубу «Шкіряний м’яч» на Закарпатті змагалося до 300 команд. На Запоріжжі юні футболісти разом із дорослими обладнали майже 30 футбольних майданчиків. Щосезону українські команди були головними претендентами на призові місця. Славну сторінку в історію «Шкіряного м’яча» вписали луганська «Хвиля», київський «Ентузіаст», луганський «Вимпел», донецький «Металіст», рівненська «Зоря», дніпропетровський «Дніпро»…

Після розпаду Радянського Союзу деякі регіони взагалі відмовилися від проведення «Шкіряного м’яча». Повністю було ліквідовано посади інструкторів із футболу в ЖЕКах. Тоді «Шкіряний м’яч» поступово почав з’являтися на шкільних майданчиках і в спортивних залах під орудою вчителів фізкультури. На жаль, можновладцям було не до спорту, тим паче до дитячого футболу. Вогник колись найулюбленіших дитячих турнірів ледве жеврів…

На щастя, в Україні знайшлася людина, яка розуміла, що інвестиції в дітей — це інвестиції в майбутнє держави. Це — бізнесмен і меценат Федір Іванович Шпиг (на фото). Але, щоб керувати такою потужною дитячою футбольною «імперією», новоспеченому президентові Асоціації аматорського футболу України потрібна була фахова команда однодумців. «Шкіряний м’яч» України очолив колишній капітан київського «Динамо», найкращий футболіст СРСР-1966 Андрій Біба. Починання Федора Івановича активно підтримали легенди українського футболу Віталій Хмельницький, Віктор Матвієнко, Євген Рудаков, Михайло Соколовський, Сергій Круликовський, Олег Блохін, Володимир Трошкін, Анатолій Коньков, Андрій Баль, а також спортивні журналісти, футбольні експерти.
ДАЛІ БУДЕ ...

Детальніше ...

ЛДУФК: запрошуємо на творчий конкурс «Олімпійська писанка-2018»

Культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури та Львівське обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України запрошують на V-й творчий конкурс «Олімпійська писанка-2018», який проходить під гаслом «О Спорт! Ти – мир й надбання усіх народів на планеті». Конкурс полягає у створенні в традиційній для України техніці писанкового розпису творів із використанням олімпійської тематики. Проводиться для популяризації олімпійських ідеалів та символів серед учнівської, студентської молоді та усіх бажаючих.
Детальніше ...

У ЛДУФК відзначили 204-річницю від дня народження Тараса Шевченка

«Здається – кращого немає нічого в Бога, 

як Дніпро та наша славная країна»...

Напередодні, 15 березня 2018 року у Львівському державному університеті фізичної культури відзначили 204-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, художника, який є батьком нашої національної духовності, уособленням всієї України. Організував дійство культурно-мистецький відділ.

Детальніше ...

З 18 по 24 березня триває І-ий Глобальний тиждень здоров'я підлітків

За ініціативи Міжнародного альянсу дослідницьких організацій, що співпрацюють у сфері міжнародних досліджень стосовно охорони здоров'я та поведінкових
орієнтацій дітей і молоді (HBSC), та підтримки країн-учасниць альянсу проводиться І-й Глобальний тиждень здоров’я підлітків ( www.teenhealthweek.net ).

Детальніше ...

Донеччина: змагання студентів ЗВО І-ІІ р.а. з футзалу

У Слов’янську на базі комунального позашкільного навчального закладу «Міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» відбувалися обласні фінальні змагання І етапу Спортивних ігор України  з футзалу серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Донецької області. Тринадцять команд юних футзалістів зібралися продемонструвати свою майстерність у м. Слов’янськ.
Детальніше ...

"ШКІРЯНОМУ М"ЯЧУ" УКРАЇНИ - 20 РОКІВ!!!

"ШКІРЯНОМУ М"ЯЧУ" УКРАЇНИ - 20 РОКІВ!!!
Ось так, узявши у міцні і надійні руки дитячий футбол України, Федір Іванович Шпиг уже 20 років дбає про майбутнє своєї Вітчизни! Його врятований і відроджений "Шкіряний м"яч" уже став візитівкою усієї футбольної України. Отаких би ШПИГІВ побільше нашій державіі!!!
Детальніше ...

Юні ужгородські гандболісти вибороли срібні нагороди

Юні ужгородські гандболісти вибороли срібні нагороди
9–11 березня в ужгородському СК «Юність» проходив гандбольний турнір на честь судді європейської категорії Артема Шайбакова серед юнаків 2004–2005 років народження.
Участь у змаганнях узяли п’ять команд: Ужгород (Закарпатська обл.), Мелітополь (Запорізька обл.), Южний (Одеська обл.), Красилів (Хмельницька обл.) та смт Іванівка (Одеська обл.). На жаль, не змогли приїхати словацькі спортсмени. Як зазначають організатори, ц
ей турнір є одним із етапів підготовки до фінальної частини чемпіонату України, який відбудеться наприкінці березня в Запоріжжі.
На першому етапі змагань команди грали за коловою системою. Більшість поєдинків вийшли видовищними та інтригуючими. Кожна з команд провела по чотири матчі, за підсумками яких чотири кращі колективи (смт Іванівка – 4 перемоги, Южний – 2, Ужгород – 2, Красилів – 1) отримали путівки до наступного раунду турніру.
У півфінальному поєдинку ужгородські юнаки зустрілися з представниками Красилова й здобули переконливу перемогу з рахунком 22:17. В іншому матчі 1/2 фіналу спортсмени із смт Іванівка показали хороший рівень гри й здолали Южний (15:12).
Поєдинок за 3-тє місце між Южним та Красиловом вийшов інтригуючим і завершився мінімальною перемогою колективу з Хмельниччини (20:19). У фінальній грі ужгородці не змогли нав’язати своєму супернику (смт Іванівка) серйозну боротьбу. Команда з Одещини з перших хвилин заволоділа ініціативою й за багатьма показниками переважала наших спортсменів. У підсумку фінальна сирена зафіксувала звитягу гостей з рахунком 19:14.
Таким чином, переможцями стали гандболісти із смт Іванівка, друге місце зайняли господарі турніру, а третю сходинку посіли спортсмени з Красилова. Визначали сильніших і в індивідуальних номінаціях. Кращим воротарем змагань став Микола Зінченко (смт Іванівка), серед нападників не виявилося рівних Олександру Сперчуну (Красилів), а кращим гравцем турніру визнали ужгородця Богдана Савицького.
Усі команди були нагороджені кубками, а тріумфатори і призери отримали медалі та грамоти.
 
Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України
Детальніше ...