МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Успішний медальний залік

На фото (зліва направо): голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член НОК Євген Баженков вітає срібних призерів змішаної естафети з біатлону: Ірину Варвинець, Яну Бондар, Віталія Кільчицького та Дмитра Підручного. На фото (зліва направо): голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член НОК Євген Баженков вітає срібних призерів змішаної естафети з біатлону: Ірину Варвинець, Яну Бондар, Віталія Кільчицького та Дмитра Підручного.
В італійському Тренто фінішувала ХХVІ Всесвітня зимова універсіада-2013, в якій взяли участь майже дві тисячі студентів із 51 країни. Серед них — майже 90 спортсменів із 20 вітчизняних вищих навчальних закладів.
 УПРОДОВЖ двох заключних днів універсіадних змагань скарбничка збірної України поповнилася ще двома золотими та однією бронзовою медалями. Відзначилися лижниці й біатлоністи.
 У день Святого Миколая жіноча збірна України стала чемпіоном зимової Універсіади в естафеті 3х5 кілометрів із лижних гонок. У селищі Валь-ді-Фьємме італійської провінції Трентино, де відбувалася естафетна гонка, за нагороди змагалися 17 збірних. Головними суперницями наших дівчат уважалися команди Росії, Норвегії, Швеції, Фінляндії та Казахстану. Після першого етапу майстер спорту міжнародного класу Катерина Григоренко (Львівський державний університет фізичної культури) передала естафетну паличку лише четвертою. На другому етапі справжній спортивний подвиг здійснила студентка Української академії банківської справи майстер спорту Марина Анцибор. Харків’янка вже до середини своєї п’ятикілометрової дистанції не тільки надолужила втрачене, а й обійшла усіх суперниць і першою відправила на заключний третій етап майстра спорту Катерину Сердюк (Харківська державна академія фізичної культури), яка переконливо подолала п’ять кілометрів, не підпустивши ні на мить до себе представницю Швеції, і фінішувала з чемпіонським результатом. Бронзовими призерками стали лижниці Казахстану.
 Наступного дня переможну естафету лижниць підтримали біатлоністи. Так, студент Тернопільського національного педагогічного університету імені Гнатюка Дмитро Підручний, вигравши п’ятнадцятикілометрову біатлонну гонку із загальним стартом, став володарем повного комплекту нагород ХХVІ Всесвітньої зимової універсіади-2013. На рахунку тернопільського студента золота, срібна і бронзова медалі. Представниця Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Ірина Варвинець здобула бронзову медаль на дистанції 12,5 кілометра із загальним стартом. Таким чином, Ірина до срібної медалі додала ще й «бронзу».
 Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Євген Баженков і президент Спортивної студентської спілки України Василь Кремень упродовж Універсіади щиросердно вітали усіх новоспечених українських призерів відразу після фінішу і вручали їм почесні відзнаки «За успішний виступ на XXVI Всесвітній зимовій універсіаді», а також спеціальні банківські золоті злитки, грошові премії та цінні подарунки.
 У загальнокомандному заліку збірна України з дев’ятьма медалями (по три золоті, срібні та бронзові) посіла сьоме місце. Щодо золотих нагород, то наша команда розділила з кількома збірними восьме місце. Найбільше медалей на рахунку росіян — 50, корейців — 24 та поляків — 23. У медальному заліку українці обійшли сильні «зимові» команди Фінляндії, Австрії, Японії, Канади, Швеції, Норвегії, США. А всього студенти 30 країн світу повезуть додому 234 нагороди різного ґатунку. Наступна зимова Універсіада-2015 відбудеться в іспанській Гранаді.

Микола Моторний («Сільські вісті», 24 грудня 2013 року).