МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu
З 29 травня до 1 червня 2012 року в м. Харкові на базі Центру професiйно-технiчної освiти № 1 Комітетом з фізичного виховання та спорту спільно з департаментом професійно-технічної освіти МОНмолодьспотру проведено засідання Всеукраїнської координаційно-методичної ради з питань розвитку фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у професійно-технічних навчальних закладах.
Метою заходу стало обговорення питань щодо підвищення якості навчально-виховного процесу з фізичного виховання в професійно-технічних навчальних закладах, поліпшення роботи щодо створення здоров’язберігаючого середовища у навчальних закладах.
З привітальним словом виступив заступник начальника Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Олександр Курбатов, у якому зазначив про необхідність проведення фізкультурно-оздоровчих заходів у професійно-технічних навчальних закладах, розповів про спортивні досягнення Харківської області.
Віктор Павленко, заступник Голови Комітету з фізичного виховання та спорту, привітав учасників та звернув увагу на нормативно-правові акти, якими повинні керуватись керівники фізичного виховання ПТНЗ.
Про нові нормативно-правові акти щодо функціонування закладів професійно-технічної освіти розповіла присутнім Олена Хоменко, головний спеціаліст департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту.
Директор центру професійно-технічної освіти № 1 м. Харкова Світлана Шепеленко презентувала роботу навчального закладу. Зокрема зазначила, що головними напрямами профтехучилища має стати якісне вдосконалення системи освіти щодо органічного поєднання загальної середньої освіти з професійним навчанням, приділяючи максимальну увагу зміцненню здоров’я та фізичному розвитку учнів.
Керівник фізичного виховання центру професійно-технічної освіти № 1 м. Харкова Роман Дутченко ознайомив присутніх із спортивною базою та розповів про спортивно-масову роботу з учнями закладу.
Під час роботи Всеукраїнської координаційно-методичної ради виступи та провели практичні заняття науковці, методисти обласних навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, керівники фізичного виховання профтехучилищ.
Так, Лев Духовний, керівник фізичного виховання Вищого професійного училища № 37 м. Горлівки, голова методичного об’єднання керівників фізичного виховання Донецької області, у своїй доповіді поділився досвідом роботи з проведення здоров’язберігаючих навчальних занять з фізичного виховання з професійною спрямованістю у професійно-технічних навчальних закладах та презентував роботу експериментального майданчика.
Олена Аксьонова, завідувач кафедри фізичної культури, спорту і здорового способу життя Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, провела лекцію-презентацію на тему «Теоретико-методологічні засади модернізації системи фізичного виховання в контексті формування фізичної культури особистості» та практичне заняття (урок фізичної культури, який не забирає здоров’я).
Методист кабінету загальноосвітньої підготовки та виховної роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області Василь Погорелов доповів про впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій у практику роботи педагогічного працівника професійно-технічних навчальних закладів.
Віктор Сухілін, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Харківській області, розповів про стан фізичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області, формування навичок здорового способу життя як компонент виховання.
Володимир Хрін, керівник фізичного виховання Вищого професійного училища № 7 Івано-Франківської області виступив з доповіддю щодо сучасних тенденцій фізичного виховання у ПТНЗ.
Керівник фізичного виховання Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій Ігор Цвеюк звернув увагу на фізичне виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, яке є невід’ємною складовою освіти, що забезпечує можливість набуття кожною дитиною необхідних науково обґрунтованих знань про здоров’я та засоби його зміцнення, а також розповів про методики організації змістовного дозвілля та формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я.
Учасники засідання Всеукраїнської координаційно-методичної ради визначили рекомендації. Зокрема, у рекомендаціях зазначено про необхідність розроблення навчальної програми з фізичного виховання для спеціальних медичних груп для учнів ПТНЗ, вивчення у регіонах кращого досвіду роботи з формування здорового способу життя, створення умов для максимального залучення учнів до спортивних секцій та гуртків тощо.
вгору