МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

 СПОРТИВНА СТУДЕНТСЬКА СПІЛКА УКРАЇНИ

  

Всеукраїнський фестиваль

з ігрових видів спорту серед студентів

2014 року

 

 

  

  

 

 

 

2014 р.

10

Футбол      (чоловіки)

жовтень (6 днів)

за призначенням

11

Футбол      (жінки)

10 – 15 червня

Чернігів

12

Футзал       (чоловіки), (жінки)

лютий - квітень

 

13

Чемпіонат України з веслування академічного

липень (3 дні)    

Київ

 

3. Керівництво проведенням змагань Фестивалю

Підготовка та проведення Всеукраїнського фестивалю з ігрових видів спорту серед студентів (далі - «Фестиваль») здійснюється Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України (далі - «КФВС»), Спортивною студентською спілкою України (далі - «СССУ») та за участю федерацій з видів спорту, ВНЗ, інших зацікавлених організацій.

Безпосереднє проведення покладається на Головну суддівську колегію Фестивалю (далі - «ГСК») та на суддівські колегії з видів спорту, затверджених КФВС.

Відповідальність за підготовку і проведення зональних та фінальних змагань з видів спорту несуть Кримське республіканське, обласні, Київське та Севастопольське міські відділення КФВС, ВНЗ та оргкомітети за місцем їх проведення.

 

4. Учасники змагань Фестивалю

         У змаганнях Фестивалю беруть участь збірні команди з видів спорту ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації (незалежно від форм власності), але не більше 2-ох команд від території (крім футболу і футзалу – чоловіки).

         До складу збірних команд ВНЗ допускаються студенти і аспіранти денної форми навчання, а також випускники зазначених навчальних закладів 2013/2014 року навчання, які є членами СССУ.

До змагань допускаються спортсмени 1986-1996 років народження, крім баскетболу. До змагань з баскетболу допускаються спортсмени 1989-1996 років народження.

         У змаганнях дозволяється брати участь іноземним студентам.

 

5. Чисельний склад команд з видів спорту та розрядні вимоги

№ з/п

Вид спорту

Максимальна кількість

Всього

спортсменів

тренерів

чоловіки

жінки

1

Бадмінтон

2

2

1

5

2

Баскетбол

12

12

4

28

3

Волейбол

12

12

4

28

4

Волейбол пляжний

2

2

1

5

5

Гандбол

14

14

4

32

6

Регбі-7

12

12

4

28

7

Теніс

3

3

1

7

8

Теніс настільний

2

2

1

5

9

Футбол

18

18

4

40

10

Футзал

12

12

4

28

11

Веслування академічне

24

4

28

         До змагань Фестивалю допускаються спортсмени, які мають I спортивний розряд і вище.
6. Умови проведення змагань
Змагання Фестивалю проводяться поетапно.
І етап. Масові змагання - внутрівузівські змагання, що тривають протягом 2014 року.
         Внутрівузівські змагання у формі різних фізкультурно-спортивних конкурсів, турнірів, фестивалів здоров¢я і спорту, на засадах розвитку ініціативи і самодіяльності колективів вищих навчальних закладів, у навчальних групах, на факультетах, курсах, у студентських гуртожитках, будівельних і сільськогосподарських загонах, оздоровчо-спортивних таборах, спортивних секціях, оздоровчих групах та інших об¢єднаннях.
         У цих змаганнях беруть участь усі бажаючі: студенти, аспіранти, викладачі, співробітники ВНЗ і члени їх родин, які пройшли попередню підготовку, мають допуск лікаря до змагань і є членами Спортивної студентської спілки України.
         Програма, терміни, склад учасників, порядок та інші умови проведення змагань І-го етапу визначає організація, що їх проводить.
         ІІ етап. Змагання серед ВНЗ в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Термін проведення змагань січень – травень 2014 року.
         ІІІ етап. Фінальні змагання Фестивалю проводяться в лютому – листопаді 2014 року.
         Фінальні змагання Фестивалю проводяться за діючими міжнародними та Всеукраїнськими правилами змагань з видів спорту, затверджених в установленому порядку.
         Залік у змаганнях III етапу Фестивалю підбивається серед ВНЗ за трьома категоріями та у абсолютній першості серед усіх ВНЗ.
         1 категорія – серед університетів, академій та інститутів фізичної культури і спорту (ХДАФК, НУФВСУ, ЛДУФК, ДДІФК, ДДІЗФВС);
2 категорія – серед ВНЗ, які мають факультети або інститути фізичного виховання і спорту;
3 категорія – серед інших ВНЗ.
         У разі, якщо у змаганнях з виду спорту III етапу Фестивалю бере участь менше 6 команд очки до комплексного заліку не нараховуються.

 

7. Підведення підсумків змагань Фестивалю III етапу та визначення переможців

         На Фестивалі розігруються і визначаються:

-         командна першість з видів спорту;

-         першість серед ВНЗ згідно категорій;

-         абсолютна першість серед усіх ВНЗ, які прийняли участь у змаганнях.

         Командні місця в кожному виді програми визначаються за найбільшою сумою очок, що нараховуються відповідно таблиці.

         При рівності очок у двох і більше команд ВНЗ при визначенні командної першості з видів програми перевага віддається тій, що має більше перших, других і так далі особистих місць (бадмінтон, теніс, теніс настільний, веслування академічне), а у загальнокомандному заліку – командних місць.

Таблиця нарахування очок

Зайняте місце

Командні види програми

Індивідуальні види програми

 
 

1

72

36

 

2

66

33

 

3

60

30

 

4

54

27

 

5

50

25

 

6

46

23

 

7

42

21

 

8

38

19

 

9

32

16

 

10

30

15

 

11

28

14

 

12

26

13

 

13

24

12

 

14

22

11

 

15

20

10

 

16

18

9

 

17

 

8

 

18

 

7

 

19

 

6

 

20

 

5

 

21

 

4

 

22

 

3

 

23

 

2

 

24

 

1

 

 

 
Примітка:
1.Нарахування очок згідно шкали “Командні види програми” здійснюється у:
 – волейболі пляжному, бадмінтоні, тенісі, тенісі настільному (пари, змішані пари і командні змагання), веслуванні академічному (двійки, четвірки, вісімки).
2.У баскетболі, волейболі, гандболі, регбі, футболі і футзалі очки нараховуються за кожного спортсмена згідно шкали „Індивідуальні види програми”. Командам, які не отримали права на участь у фінальних змаганнях очки нараховуються:
- при 4-х зонах за ІІІ місце в зоні – по 15 очок, IV місце – по 11 очок, V місце – по 7 очок і VІ місце – по 3 очка за кожного спортсмена;
- при 3-х зонах за ІІІ місце в зоні – по 18 очок, ІV місце – по 14 очок, V місце – по 11 очок і VІ місце – по 8 очок за кожного спортсмена.
3. Очки нараховуються лише при участі спортсменів у змаганнях згідно протоколів.

 

8. Фінансові умови

Зональні змагання:
         Всі витрати по участі команд зі спортивних ігор у зональних змаганнях несуть організації, які їх відряджають.
         Витрати по організації і проведенню змагань, відрядженню, проживанню і харчуванню іногородніх суддів, харчуванню місцевих суддів і обслуговуючого персоналу – за рахунок КФВС та інших джерел.
Фінальні змагання:
         Витрати на проживання, харчуванняспортсменів, тренерів, суддів та обслуговуючого персоналу, відрядження іногородніх суддів, підготовка і проведення змагань, нагородження переможців, призерів та інші видатки за рахунок КФВС, а також інших джерел.
Витрати на відрядження команд (проїзд в обидва кінці, добові в дорозі) несе організація, яка їх відряджає.

 

9. Нагородження

Спортсмени, що посіли І - ші місця у змаганнях Фестивалю нагороджуються дипломами І ступеню, медалями, призами або грошовими винагородами; що посіли ІІ і ІІІ місця – медалями та дипломами відповідних ступенів КФВС.
Тренер команди, яка посіла І-ІІІ місце у змаганнях III етапу Фестивалю з видів спорту, нагороджується дипломом відповідного ступеню КФВС.
         Команди ВНЗ, що посіли І-ІІІ місця в змаганнях з видів спорту, нагороджуються командними кубками, вимпелами та дипломами відповідних ступенів КФВС.
         ВНЗ, що посіли І-ІІІ місця у командному заліку по категоріям нагороджуються кубками, вимпелами та дипломами відповідних ступенів КФВС.
         ВНЗ, що посіли І-ІІІ місця в абсолютному заліку серед усіх ВНЗ нагороджуються кубками, вимпелами та дипломами відповідних ступенів КФВС.
Примітка: Нагородження ВНЗ – переможців та призерів Фестивалю у абсолютному заліку та заліку у категоріях здійснюється на урочистій церемонії після закінчення Фестивалю за рішенням КФВС.

 

10. Безпека при проведенні змагань. Підготовка спортивних споруд

         Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”:
-       відповідальність за підготовку спортивних споруд та дотримання правил безпеки під час проведення змагань покладається на керівників відповідних територіальних відділень з фізичного виховання та спорту, власників спортивних споруд, директорів спортивних споруд та головних суддів змагань;
-       не менше ніж за 4 години до початку змагань складається акт про готовність спортивних споруд, який засвідчують представники КФВС, територіального відділення, власник спортивної споруди директор спортивної споруди, головний суддя (зразок акту додається).
         Акт є обов’язковим документом, що додається до звіту головної суддівської колегії.
         Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що може стати причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.
 

11. Заявки

         Попередні заявки на участь у змаганнях Фестивалю подаються до Головної суддівської колегії за адресою: 01054 м. Київ, вул. Дмитрівська, 46, КФВС МОН України до 10 лютого 2014 рокуабо на E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
         Тренер-представник команди в день приїзду подає до мандатної комісії по допуску такі документи:
1)    іменну заявку, надруковану в двох примірниках (форма додається), завірену керівництвом ВНЗ, територіальним відділенням КФВС, осередком СССУ і медичним закладом;
2)    на кожного учасника подаються наступні документи:
-         паспорт;
-         студентський квиток; для випускників – копія диплома (завірена ВНЗ); для аспіранта – копія трудової книжки (завірена ВНЗ);
-         документ, який підтверджує присвоєння спортивного розряду;
-         страховий поліс;
3)    технічну заявку;
4)    довідку про присвоєння ідентифікаційного номера для спортсменів і тренерів.
Допуском до змагань – є акредитаційна картка спортсмена.
Учасник змагань отримує акредитаційну карту (посвідчення учасника) при проходженні мандатної комісії. Умови отримання акредитаційної картки учасника визначені СССУ.
При відсутності будь-якого з документів спортсмени або команди до змагань не допускаються.

Підставою для виїзду команди на змагання є офіційний лист - виклик КФВС.

 
12. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

Бадмінтон

         Змагання особисті з командним заліком.
         Особисті змагання проводяться за олімпійською системою з визначенням 1-16 місць у 7-ми розрядах (командні змагання – чол., жін., одиночний розряд – чол., жін.; парний розряд – чол., жін. і змішаний розряд).
         Усі зустрічі в особистих і парних змаганнях проводяться з 3-ох партій.
         Командний залік визначається за сумою набраних очок усіма учасниками команди в особистих,  парних та командних змаганнях.
 
 
Баскетбол, волейбол
         Змагання проводяться у 2 етапи – зональні і фінальні.
         Зональні змагання.
         Зональні змагання проводяться в 3-ох – 4-ох підгрупах по 4 – 6 команд в кожній, за коловою системою в одне коло.
         Розподіл команд по зонам проводиться згідно з рейтингом (до уваги приймається участь у поточному Чемпіонаті України і за результатами участі в ХІ літній Універсіаді України 2013 року) та жеребом з урахуванням території.
         Команди, які займуть 1 – 2 місця в зонах, отримують право на участь у фінальних змаганнях.
         Фінальні змагання проводяться:
         - для 8-ми команд:
         У 2-ох півфінальних групах «А» і «Б» по 4 команди в кожній. Групу «А» складають команди, які посіли 1-ші і 2-гі місця в І і ІІІ зонах; групу «Б» – 1-ші і 2-гі місця в ІІ і ІV зонах. Ігри в групах «А» і «Б» проводяться за коловою системою в одне коло з урахуванням ігор в зональних змаганнях.
         У баскетболі і волейболікоманди, які займуть 1-2 та 3-4 місця в півфіналі розігрують протягом двох днів місця з 1 по 8.
         У перший день фінальних ігор грають: А3-Б4, Б3-А4, Б1-А2, А1-Б2;
         У другий день фінальних ігор грають:
- за 7-8 місця – команди, які зазнали поразки в  іграх  А3-Б4 і Б3-А4;
- за 5-6 місця – команди-переможниці  ігор  А3-Б4 і Б3-А4;
- за 3-4 місця – команди, які зазнали поразки в  іграх  Б1-А2 і А1-Б2;
- за 1-2 місця – команди-переможниці  ігор  Б1-А2 і А1-Б2.
-для 6-ти команд – за коловою системою в одне коло з урахуванням ігор в зональних змаганнях.
Визначення переможців:
У разі однакової кількості очок у двох і більше команд перевага віддається команді, що має послідовно:
         У баскетболі
         - більшу кількість перемог в іграх між ними;
         - краще співвідношення ігрових очок в іграх між ними;
- краще співвідношення ігрових очок в усіх іграх.
У волейболі
         - краще співвідношення виграшних і програшних партій в усіх іграх;
- краще співвідношення виграшних і програшних ігрових очок в усіх іграх;
- за результатами гри між суперечними командами.
         Головна суддівська колегія з виду спорту спільно з представниками команд мають право до початку змагань змінити систему проведення змагань у разі недоїзду команд або не допуску команд до змагань.

 

Волейбол пляжний
         Змагання проводяться у два етапи – кваліфікаційний турнір і ігри в Основній сітці, ігри які проводяться за системою «Плей-офф» з вибуванням після двох поразок.
          Усі матчі проводяться з 3-х партій за системою «Тай-брейк».
         Використовуються м’ячі, рекомендовані ФІВБ (Mikasa VLS 200).

 

Гандбол, регбі-7, футбол (жінки),футзал (жінки)

         Системи проведення змагань будуть вирішені на місцях проведення згідно кількості команд, які прибудуть на змагання. Визначення переможців і розподіл місць – згідно правил змагань з видів спорту і регламентів Чемпіонату України.

 

Теніс

         Змагання особисто-командні.
         Особисті змагання проводяться за олімпійською системою з визначенням 1-16 місць у 4-ох розрядах (одиночний розряд – чол., жін.; парний розряд – чол., жін.).
         Усі зустрічі в особистих і командних змаганнях проводяться з 3-ох партій за системою «Тай-Брейк».
         Командний залік визначається за сумою набраних очок усіма учасниками команди в особистих і командних змаганнях.
         В разі однакової кількості очок у двох і більше команд, перевага віддається команді, що зайняла більше 1-их, 2-их і т.д. місць.                             

 

Теніс настільний

         Змагання особисто-командні.
         Усі зустрічі в особистих і командних змаганнях проводяться з 5-ти партій.
Всі змагання проводяться за олімпійською системою з визначенням 1-16 місць у 7-ми розрядах (командні змагання – чол., жін., одиночний розряд – чол., жін.; парний розряд – чол., жін. і змішаний розряд).
         Командний залік визначається за сумою набраних очок усіма учасниками команди в особистих і командних змаганнях.
         У разі однакової кількості очок у двох і більше команд перевага віддається команді, що зайняла більше 1-их, 2-их і т.д. місць.

 

Веслування академічне

         Змагання особисті з командним заліком.

         Чоловіки    - 1х, 2х, 2-, 4-, 4х, 8+;  легка вага  - 1х, 2х;

         Жінки         - 1х, 2х, 2-, 4-, 4х;        8+    легка вага  - 1х, 2х.

         Кожен учасник змагань має право виступати у 2-ох номерах програми.

         Командна першість визначається згідно таблиці нарахування очок, набраних заліковими учасниками в усіх видах програми.

         У 1х допускається по 2 залікових човни у чоловіків і жінок, в інших класах – по 1 човну.

        

Футбол, футзал (чоловіки)

Змагання з футболу(чоловіки) та футзалу (чоловіки) будуть проведені згідно окремого регламенту.

вгору