Міністерство освіти і науки України

Комітет з фізичного виховання та спорту

Menu




Колегії Міністерства
освіти і науки України

 

Доповідна записка

 

Про підсумки участі збірної команди учнівської молоді України

у ХІІ літньому Європейському юнацькому олімпійському

фестивалі 2013 року в м. Утрехт (Королівство Нідерланди)

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.05.2013 № 613 «Про участь збірної команди учнівської молоді України у ХІІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 2013 року в м. Утрехт (Королівство Нідерланди) в змаганнях взяла участь делегація України, до складу якої увійшли 60 спортсменів, 15 тренерів, 2 судді, та 7 офіційних осіб, включаючи лікаря та масажиста.
У місті Утрехт (Королівство Нідерландів) з 13 по 20 липня 2013 рокувідбувся XII літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, на якому українські школярі здобули 14 медалей (шість срібних і вісім бронзових). Медалі здобули представники таких видів спорту:
срібні медалі – 4 легка атлетика, 2 плавання;
бронзові медалі – 5 плавання, 2 легка атлетика, 1 дзюдо (додаток 1).
Європейські юнацькі олімпійські фестивалі (ЄЮОФ) – Олімпійські ігри для юнаків, змагання найвищого європейського рівня, які проводяться під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) кожні два непарні роки, в неолімпійський рік – взимку та влітку протягом одного року.
ЄЮОФ для багатьох молодих спортсменів - це перші спортивні змагання з різних видів спорту, які дозволяють їм отримати цінний досвід, а також відкривають дорогу до вершини спортивного олімпу. Фестиваль - це також чудова можливість познайомити молодих спортсменів з духом олімпійського руху, оскільки ігри проводяться з дотриманням олімпійського протоколу. Офіційні церемонії фестивалю включають урочисте відкриття, парад учасників, церемонію олімпійського вогню, церемонію олімпійського прапора, а також виконання національних гімнів і підняття національних прапорів країн-учасниць.
За кількістю завойованих медалей спортсмени України посіли десяте місце. Перше місце посіла – Російська  Федерація 30 золотих, 14 срібних та 12 бронзових, загалом 56 медалей. 2 місце – Велика Британія відповідно 9 – 14 – 8,  загалом 31. 3 місце – Франція  9 – 6 – 7, загалом 22.

 

Рейтинг країн за кількістю завойованих медалей

 

Місце

Країна

Золота

Срібна

Бронзова

Всього

1

Російська Федерація

30

14

12

56

2

Велика Британія

9

14

8

31

3

Франція

9

6

7

22

4

Італія

7

3

12

22

5

Нідерланди 

4

7

9

20

6

Іспанія

3

4

11

18

7

Німеччина 

5

8

3

16

8

Румунія

2

7

7

16

9

Угорщина 

8

3

3

14

10

Україна 

0

6

8

14

11

Туреччина

4

2

7

13

12

Словенія

3

0

8

11

 

38 країн атестувались серед медалістів

У складі команди України срібними медалістами стали Вікторія Голда Київська область (легка атлетика, метання молота), Джойс Коба, Вінницька область (легка атлетика, біг на 400 метрів), Гліб Піскунов, Херсонська область (легка атлетика, метання молота), Тетяна Кудако, Дніпропетровська область (плавання, 200 метрів брас), Андрій Хлопцов, м. Київ (плавання, 100 метрів на спині) та команда естафети з легкої  атлетики 4×100 метрів в складі Яна Хабіна Житомирська область, Марина Ячнік та Марина Пірієва, м. Київ, Джойс Коба Вінницька область.
Бронзові призери: Максим Пасєвін, м. Київ (легка атлетика, біг на 2000 метрів з перешкодами), Катерина Сіряк, м. Київ (легка атлетика, біг на 1500 метрів), Марина Колесникова, Харківська область (плавання, 100 метрів на спині), Валерія Тимченко Харківська (плавання, 400 метрів вільний стиль), Юлія Стадник, м. Київ (плавання, 100 метрів батерфляй), Федір Панько, Донецька область (дзюдо, понад 90 кілограм) та команди естафет з плавання 4×100 метрів ‑ комбінована змішана ‑ в складі: Андрій Хлопцов, м. Київ, Тетяна Кудако і Дмитро Прожога, Дніпропетровська область, Анастасія Манакова, м. Київ та естафета 4×100 метрів – комбінована ‑ юнаки Андрій Хлопцов, м. Київ, Євген Куркін, Донецька область, Дмитро Прожога, Дніпропетровська область, В’ячеслав Огньов, м. Київ, Микита Михайлюк, Запорізька область.
В плаванні спортсмени своїми результатами перевершили юнацькі рекорди України. На особистих дистанціях юнацькі рекорди встановлено двічі, в полуфіналі та фіналах Андрій Хлопцов, м. Київ, на дистанції 100 метрів на спині, та вище досягнення України серед дівчат ‑ Юлія Стадник, м. Київ, ‑ 100 метрів батерфляєм.
В естафетному плаванні серед юнаків встановлено юнацькі рекорди в попередніх та фінальних запливах 4×100 метрів ‑ комбінована ‑ та 4×100 метрів ‑ вільний стиль плавання; і серед дівчат встановлено вище досягнення України на дистанції 4×100 метрів – комбінована дистанція. Загалом поновлено 6 юнацьких рекордів України та 4 вищих досягнень України.
Із 60 спортсменів, 32 ‑ представляли спеціалізовані навчальні заклади спортивного профілю (додаток 2). А саме:
Дніпропетровське вище училище фізичної культури – 5 (1 – ІІ місце, 3 – ІІІ місце);
Республіканське вище училище фізичної культури ‑ 14 осіб (1 – ІІ місце, 2 – ІІІ місце);
Херсонське вище училище фізичної культури ‑ 1 (ІІ місце);
Харківське державне вище училище фізичної культури № 1 – 3 (2 – ІІІ місце);
Донецьке вище училища олімпійського резерву ім. С. Бубки ‑ 1 (ІІІ місце);
Запорізька спеціалізована школа фізичної культури № 18 ‑ 2 (ІІІ місце);
Броварське вище училище фізичної культури – 2;
Луганське обласне вище училище фізичної культури – 1;
Київський  спортивний ліцей-інтернат – 1;
Львівське державне училище фізичної культури – 1;
Рівненський обласний ліцей-інтернат спортивного профілю – 1.
Просимо розглянути подані матеріали та ухвалити запропоноване рішення.

Голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

 

 

 

Є. В. Баженков

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

_____________________________________________________________________________________________________

 

27.09.2013 р.                                                                                          Протокол № 5/1-18

 

 

Про підсумки участі збірної команди учнівської  молоді України у ХІІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 2013 року в м. Утрехт (Королівство Нідерланди)

 

Розглянувши доповідну записку голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Баженкова Є. В. «Про підсумки участі збірної команди учнівської молоді України у ХІІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 2013 року в м. Утрехт (Королівство Нідерланди)»,

 

КОЛЕГІЯ УХВАЛЮЄ:

 

1.  Доповідну записку «Про підсумки участі збірної команди учнівської молоді України у ХІІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 2013 року в м. Утрехт (Королівство Нідерланди)» взяти до відома.

2.  Рекомендувати Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Розглянути питання щодо відзначення спортсменів, які завоювали призові місця, їх тренерів, директорів загальноосвітніх навчальних закладів та спортивних шкіл, що додається;

2.2. Здійснити заходи щодо покращення спортивно-масової роботи в навчальних закладах;

3.  Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (Баженков Є. В.):

3.1. Відзначити спортсменів, які завоювали призові місця і їх тренерів, грошовими преміями та почесними дипломами Комітету, що додається.

3.2. З метою вдосконалення організації та участі збірної команди учнівської молоді України в подальших змаганнях, розробити план заходів щодо участі у змаганнях  Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2015 року в м. Тбілісі (Грузія).

4. Доповідну записку та рішення колегії опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, розмістити на сайтах Міністерства освіти і науки України – www.mon.gov.ua, Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – www.osvitasport.org.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника Міністра Суліму Є. М.

 

Голова колегії,

Міністр                                                                                                     Д. В. Табачник



Додаток
до рішення колегії
від 27.09.2013
протокол № 5/1-18

 

Призери

ХІI літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю

13 по 20 липня 2013 року м. Утрехт (Королівство Нідерланди)

 

 

№ з/п

 

(медалі)

Прізвище, ім’я

Рік народження

 

Територія

 

Вид спорту, дисципліна, тренер

 

Місце навчання

Срібні медалі

1.

Коба Джойс

1998

Вінницька

легка атлетика 400 м

тренер - Прошин Володимир

учениця ЗНЗ школи-ліцею № 23,

м. Вінниця

2.

Піскунов Гліб

1998

Херсонська

легка атлетика

метання молоту

тренер - Піскунов Едуард

учень Новокаховської гімназії

3.

Голда Вікторія

1997

Київська

легка атлетика

метання молоту

тренер - Кушнір Сергій

учениця ЗНЗ № 1, м. Вишневе

4.

Хлопцов Андрій

1998

м. Київ

плавання  100 м на спині

тренер - Хлопцов Андрій

учень ЗНЗ  № 133, м. Київ

5.

Кудако Тетяна

2000

Дніпропетровська

плавання  200 м брас

тренери - Євстафьєва Світлана, Євстафьєв Максим, Шевчук Тетяна

учениця Дніпропетровського вищого училища фізичної культури

6.

Ячнік Марина

1997

Житомирська

легка атлетика

естафета 4 х 100 м

тренер - Денісов Микола

учениця ЗНЗ № 7, м. Житомир

Хабіна Яна

1997

м. Київ

легка атлетика

естафета 4 х 100 м

тренери - Коваленко Тетяна, Хабіна Ольга

студентка Київського фінансово -

економічного коледжу національного університету державної податкової служби України

Пірієва Марина

 

1998

м. Київ

 

легка атлетика

естафета 4 х 100 м

тренер - Приходько Віталій

учениця Республіканського вищого училища фізичної культури, м. Київ

Коба Джойс

1998

Вінницька

легка атлетика

естафета 4 х 100 м тренер - Прошин Володимир

учениця ЗНЗ школи-ліцею № 23,

м. Вінниця

Бронзові медалі

1.

Пасєвін Максим

1997

м. Київ

легка атлетика

2000 м з перешкодами

тренери - Москаленко Олександр, Савицький Микола

учень Республіканського вищого училища фізичної культури, м. Київ

2.

Сіряк Катерина

1998

м. Київ

легка атлетика 1500 м

тренери - Приходько Віталій, Москаленко Олександр, Гончаренко Михайло

учениця Республіканського вищого

 училища фізичної культури, м. Київ

3.

Колесникова Марина

2000

м. Харків

плавання 100 м на спині

тренер - Рязанов Володимир

учениця Харківського вищого

училища фізичної культури № 1

4.

Стадник Юлія

2000

м. Київ

плавання 100 м батерфляй

тренери - Хруленко Олександр, Стадник Олена

учениця ЗНЗ № 76, м. Київ

5.

Тімченко Валерія

1999

м. Харків

плавання 400 м вільний стиль тренер - Рязанов Володимир

учениця Харківського вищого

училища фізичної культури № 1

6.

Панько Федір

1996

Донецька

дзюдо + 90 кг

тренер - Федосов Олексій

учень ЗНЗ смт. Новий Світ

7.

Прожога Дмитро

1997

Дніпропетровська

плавання естафета 4 х 100 м комбінована юнаки

тренери - Євстафьєва Світлана, Євстафьєв Максим, Карташов Костянтин

учень Дніпропетровського

 вищого училища фізичної культури

Хлопцов Андрій

1998

м. Київ

плавання естафета 4 х 100 м комбінована юнаки

тренер - Хлопцов Андрій

учень ЗНЗ 3 № 133, м. Київ

Огньов В’ячеслав

1998

м. Київ

плавання естафета 4 х 100 м комбінована юнаки

тренер - Гребер Олексій

учень Республіканського вищого

училища фізичної культури

Куркін Євген

1998

Донецька

плавання естафета 4 х 100 м комбінована юнаки

тренер - Васильєв Сергій

учень Донецького вищого училища

олімпійського резерву ім. С. Бубки

 

Михайлюк Микита

1997

Запорізька

плавання естафета 4 х 100 м комбінована юнаки

тренери - Проскура Данило, Проскура Іван, Климова Наталія

учень Запорізької спеціалізованої

школи фізичної культури № 18

8.

Кудако Тетяна

2000

Дніпропетровська

плавання естафета 4 х 100 м комбінована мікст

тренери - Євстафьєва Світлана, Євстафьєв Максим, Шевчук Тетяна

учениця Дніпропетровського вищого училища фізичної культури

Манакова Анастасія

1999

м. Київ

плавання естафета 4 х 100 м комбінована мікст

тренери - Фісенко Леонід, Золотаревська Валерія,

Зевін Юрій

учениця ЗНЗ № 133, м. Київ

Прожога Дмитро

1997

Дніпропетровська

плавання естафета 4 х 100 м комбінована мікст

тренери - Євстафьєва Світлана, Євстафьєв Максим, Карташов Костянтин

учень Дніпропетровського вищого

училища фізичної культури

Хлопцов Андрій

1998

м. Київ

плавання естафета 4 х 100 м комбінована мікст

тренер - Хлопцов Андрій

учень ЗНЗ 3 № 133, м. Київ

 

 

 

Голова

Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

 

Баженков Є.В.

 

Є. В. Баженков

вгору