МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Футбол допоможе ЮНІСЕФ та партнерам підтримати права дітей в Україні

Футбол допоможе ЮНІСЕФ та партнерам підтримати права дітей в Україні
ЮНІСЕФ, Федерація футболу України та Міністерство освіти та науки підтримуватимуть права дитини та сприятимуть соціальній інтеграції внутрішньо переміщених дітей та дітей, які постраждали внаслідок конфлікту, через спорт.

ЮНІСЕФ співпрацюватиме з Федерацією футболу України та Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки для просування прав дітей і спорту в Україні. Сьогодні вони підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає засади партнерства та визнає важливу роль спорту у фізичному розвитку та позитивній соціальній поведінці дітей. Серед іншого, ця співпраця сприятиме соціальній інтеграції внутрішньо переміщених дітей та дітей, які постраждали внаслідок конфлікту, шляхом організації низки спортивних заходів, зокрема, через футбольні ігри між шкільними командами у східних областях України.
«Спорт допомагає дітям бути здоровими та розвивати необхідні їм життєві та соціальні навички. Зокрема, спортивні ігри підтримують соціальну згуртованість та сприяють реабілітації дітей в кризових умовах через освіту та фізичний розвиток. Нас надихнув успіх волейбольного турніру UNICEF Volleyball Cup минулого року, що допоміг тисячам школярів на сході України усвідомити цінність спорту та дружби. Цього року ми зосередимо увагу на улюбленій грі багатьох – на футболі», – сказала Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
У рамках Меморандуму про взаєморозуміння партнери проведуть футбольний турнір UNICEF Football Cup для школярів віком 12 років і молодше. Змагання розпочнуться наприкінці березня. Планується, що вони зберуть разом близько 5 тисяч дітей зі східних областей України, які найбільше постраждали внаслідок збройного конфлікту. Мета турніру – заохотити дітей до командної роботи, поширити цінності солідарності та взаємоповаги, сприяти протидії дискримінації, соціальному виключенню і булінгу, а також підтримати ідеї ґендерної рівності. До команд входитимуть хлопці та дівчата. Фінал турніру пройде на стадіоні імені Баннікова у Києві 19-21 травня. UNICEF Football Cup проводиться у рамках проекту «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України» за фінансової підтримки Уряду Німеччини, яка надається через Банк розвитку KfW.
Про UNICEF Football Cup
  • Залучені школи: 302 школи з п’яти областей (99 з Донецької, 59 з Луганської, 64 з Харківської, 32 із Запорізької та 48 з Дніпропетровської областей).
  • Вік учасників: 12 років і молодше (2005 рік народження і пізніше).
  • Склад команди: дев’ять гравців на полі, 18 гравців у загальній заявці. У заявці має бути як мінімум шість дівчат, причому серед дев’яти гравців на полі три мають бути дівчини.
    Розмір поля: половина розміру великого поля.
  • Тривалість матчу: два тайми по 20 хв. (на груповому етапі змагань); 2 тайми по 25 хв. (на етапі плей-оф).
  • Етап 1: з кінця березня до початку травня 2017 р. (5-6 тижнів) – на обласному рівні, змагання у п’яти областях.
  • Етап 2: фінальна частина турніру, 19-21 травня 2017 р. (три дні) – змагання між вісьмома найкращими командами (переможцями і фіналістами групового етапу з Донецької, Луганської та Харківської областей та переможцями групового етапу із Запорізької та Дніпропетровської областей).
вгору