МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Вадим Стеценко: «Започаткований футбольний проект «UNICEF Football Cup» має великі перспективи» Рекомендовані

Вадим Стеценко: «Започаткований футбольний проект «UNICEF Football Cup» має великі перспективи»
Сьогодні, 20 січня 2017 року, на НСК «Олімпійський», голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко разом з президентом Федерації футболу України Андрієм Павелком і головою представництва ЮНІСЕФ в Україні  Джованною Барберіс підписали Меморандум  про взаєморозуміння, який визначає засади партнерства  та визнає важливу роль спорту у фізичному розвитку та позитивній соціальній поведінці дітей.
   Ця співпраця сприятиме соціальній інтеграції внутрішньо переміщених дітей, які постраждали внаслідок конфлікту, шляхом організації низки спортивних заходів, зокрема, через футбольні матчі серед шкільних команд Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей.
   Так, у рамках Меморандуму про взаєморозуміння  відбудеться футбольний турнір «UNICEF Football Cup» серед школярів віком до 12 років і молодші. Змагатися на турнірі зможуть як хлопчики, так і дівчатка. Турнір розпочнеться наприкінці березня, планується, що учать у ньому візьмуть майже 5 тисяч дітей зі східних областей України. До змагань будуть залучені 302 школи (99 – з Донецької, 59 – з Луганської, 64 – з Харківської, 32 – із Запорізької та 48 – з Дніпропетровської областей).
   Згідно з регламентом турніру «UNICEF Football Cup», заявка команди повинна складатися з 18 гравців, а матчі проходитимуть у форматі «9х9». У цілому, до заявки команди повинні бути включені як мінімум шість дівчат, причому з дев’яти гравців на полі мають бути три дівчини. Фінал турніру відбудеться на стадіонні імені В. Баннікова у травні. Мета турніру – який проводитиметься у рамках проекту «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України» за фінансової підтримки Уряду Німеччини – заохотити дітей до командної роботи, поширити цінності солідарності та взаємоповаги, сприяти протидії дискримінації та соціальному виключенню.
   Вадим Стеценко зазначив, що освітянський Спорткомітет та ЮНІСЕФ уже мають досвід спільної співпраці. У 2016 році відбувся волейбольний турнір «UNICEF Volleyball Cup», який допоміг понад 3,5 тисячам хлопців і дівчат на сході України усвідомити цінність спорту та дружби. Тому  започаткований футбольний проект має великі перспективи. Дитячому футбольному турніру буде надано всебічну організаційну підтримку у проведенні змагань у школах п’яти областей.
   Андрій Павелко повідомив, що ФФУ разом з партнерами не тільки залучbть 5000 дітей до турніру, але й робитиме кроки щодо розвитку інфраструктурних проектів. У п’яти регіонах збудують 30 футбольних майданчиків, нададуть 7000 футбольних м’ячів, щоб діти займалися улюбленим видом спорту. Під час проведення фінальних матчів на полях НТКУ ім. В. Баннікова у Києві  юні футболісти поспілкуються  з гравцями збірної України, тим самим приєднаються до великої футбольної родини.
   У заході взяли участь перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко та перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України Олександр Каденко, представники ЮНІСЕФ, освітянського спорту, ФФУ, журналісти.
Прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
вгору