МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Погляд з ФСТ «ДИНАМО»: підбито підсумки 29-ї Всесвітньої літньої Універсіади-2017

Погляд з ФСТ «ДИНАМО»: підбито підсумки 29-ї Всесвітньої літньої Універсіади-2017
5 вересня відбулась прес-конференція, присвячена підсумкам участі українських спортсменів у Всесвітній літній Універсіаді в Тайбеї (Китайська Республіка). 
У прес-конференції взяли участь заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, президент Спортивної студентської спілки України Євгеній Імас, голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко, перший заступник голови ФСТ "Динамо" України Віктор Корж, чемпіони ХХІХ Всесвітньої літньої універсіади 2017 року: з тхеквондо ВТФ Ірина Ромолданова, з фехтування Дмитро Чучукало, срібний та бронзовий призер універсіади з плавання Андрій Хлопцов. На Всесвітній літній Універсіаді-2017 національну збірну команду України представляли спортсмени - студенти 55 вузів з усіх регіонів України. Вони виступили доволі успішно, виборовши 36 медалей різного ґатунку (12 золотих, 11 срібних і 13 бронзових), посівши 6 загальнокомандне місце. ФСТ «Динамо» на змагання делегувало 37 атлетів, які завоювали 11 нагород ( 3 золоті, 4 срібні, 4 бронзові). 
«Результат України – один з найкращих за роки незалежності, - підкреслив заступник міністра освіти і науки Роман Греба. - Ми докладатимемо зусиль, щоб студентський спорт розвивався, і, в такий спосіб, підвищувався авторитет українських вузів». У свою чергу, перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Корж відзначив внесок товариства у загальний результат українських спортсменів. Починаючи з 1993 року, динамівці на Всесвітніх іграх та універсіадах здобули близько 300 медалей, що становить понад 50 відсотків від загального підсумку нашої країни. На універсіадах змагалися такі відомі динамівські спортсмени як: пловці Яна Клочкова і Михайло Романчук, фехтувальники Ольга Харлан, Максим Хворост і Яна Шемякіна, Віта та Валентина Семеренко, Андрій Дериземля, гімнасти Ігор Коробчинський, Валерій Гончаров та Ігор Радівілов, легкоатлети Єлизавета Бризгіна і Богдан Бондаренко. «Всесвітні універсіади стали потужною школою для цих блискучих спортсменів, найближчою сходинкою до Олімпійських ігор. Приклад наших зірок має стати потужною мотивацію для нового покоління українських атлетів, успіх яких залежить, в першу чергу від їхньої власної наполегливості, а також спільних зусиль державних та громадських інституцій в сфері розвитку фізичного виховання та спорту», - зазначив Віктор Корж. 
Наприкінці прес-конференції було підписано Меморандум про співпрацю у сфері розвитку фізичної культури та спорту між ФСТ «Динамо» України та Спортивною студентською спілкою України. Документ передбачає низку практичних заходів,спрямованих на розвиток студентського спорту, підвищення рівня фізичної підготовки молоді, популяризації принципів здорового способу життя.
Олена Котляр (ФСТ «Динамо»)– спеціально для сайту Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
вгору