МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Завершився міжнародний турнір з футболу, присвячений пам`яті видатного гонщика Вадима Нестерчука

З 26 по 28 червня 2017 року в м. Калинівка відбувся IV традиційний міжнародний турнір з футболу памяті видатного гонщика Вадима Нестерчука серед юнаків 2003 років народження і молодші.
Детальніше ...

Виставу «По дорозі в Казку» презентували у ЛДУФК

27 червня у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбувся передпрем’єрний показ вистави «По дорозі в Казку» Олександра Олеся у виконанні театру «Мета», який функціонує при нашому виші. У виставі взяли участь студенти Університету: Роман Девіняк, Петро Кулик, Марія Гатлан, Ярослав Борзенков, Василь Турянський. Драматичний етюд здійснено за постановкою режисера культурно-мистецького відділу Зоряни Грегорійчук.

Головний герой – Він, який виводить громаду з лісу до сонця. Цей образ приміряв один із кращих вихованців нашого театрального гуртка Петро Кулик. У виставі використали вірші Б.-І. Антонича та О.Олеся. Відтак, сцена ЛДУФК перетворилася на загадковий праліс: чудові декорації, виткані дерева, і все це – творчість сценографів Галини Соломійчук і Богдани Соломійчук.

Вразило вступне слово Зоряни Грегорійчук. Згадала Остапа Соломійчука – першого виконавця головної ролі (Він). Вистава була присвячена його пам’яті. У час підготовки Остап захворів, постановка була відкладена. Нарешті зважилася реанімувати цей задум. Все проходило напружено. Постійно змінювали дату допрем’єрного показу. Аж ось спонтанно вирішила: «Виставу будемо презентувати 27 червня». Символічність вибору з’ясували лише згодом. Галина Соломійчук з дочкою Богданою були здивовані, адже 27-го народився Остап. Отже, він і зараз допомагає акторам у представленні дійства.

 «Хоча вистава психологічна, але сприймається дуже легко, настільки професійно здійснено режисуру задуму. Майстерність акторів вражає до глибини серця. В одному фрагменті дуже гарно поєднано барабанний стукіт і брейк-данс», – мовила Наталія РЕДЬКО, фахівець культурно-мистецького відділу.

«Практика залучення студентів ЛДУФК до театру «Мета» сповна виправдала себе. Не одна плеяда талановитих театралів у своїй кар’єрі використовує сценічні навички. Щороку шукаємо аматорів цієї справи. Їх небагато. Але хто приходить – лишається і зростає, – поділилася враженнями Олена ПАДОВСЬКА, кандидат наук з мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти. – Все органічно, пластично. Постановка триває стільки часу, щоб сподобатися глядачам. Злагоджено виступали професіонали і аматори. Події захопили і кожен відчув себе в ролі акторів. Гірка полинова чаша лідерства. Люди рідко здатні змінитися. Ті, що докладають зусилля – здатні досягнути мети. Маємо вибір: чи змінюватися? Театр «Мета» піднімає актуальні теми. Геніальний Олександр Олесь і багата українська культура!».

Після вистави батько Остапа Роман Соломійчук подякував артистам, що прийшли у день, коли Остапові мало сповнитися 27 років, обійняв кожного. Він разом з усіма мріяв, аби діти акторів театру «Мета» продовжували творчу справу.

Отож, у драматичному етюді Олександра Олеся «По дорозі в Казку» показано прагнення людини до кращого життя, туга за сонцем та світлом, зіткнення мрій з суворою дійсністю. Образ Казки – усе те, що манить і тривожить людські уми, спонукає до руху уперед. Лише головний герой бачить, що Казка існує, а «сліпий» натовп повертає у ліс. І причина того в середині кожного з юрби.

 

Іванна ЛИТВИНЕЦЬ,

культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури.

http://www.ldufk.edu.ua/index.php/golovna-1/articles/vistavu-po-dorozi-v-kazku-prezentuvali-u-ldufk.html
Детальніше ...

ВИЗНАЧЕНІ КРАЩІ ОСВІТЯНСЬКІ ДЮСШ СТОЛИЦІ

Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київради (КМДА) протягом 2016/2017 навчального року було проведено огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в позашкільних навчальних закладах (дитячо-юнацьких спортивних школах та спеціалізованих дитячо-юнацьких школах олімпійського резерву) міста Києва.

Детальніше ...

Запалений у Турині Вогонь Універсіади через Неаполь та Бонгкок прямує до Тайбею

Наприкінці червня у Туринському університеті талія) запалили вогонь Універсіади-2017. Звідти естафета Вогню вирушила до Неаполя, де відбудеться літня Універсіада-2019. Для третьої зупинки Вогню було обрано Бангкок (Таїланд). Саме тут десять років тому, в 2007 році, в відбулася 24-і літні Ігри ФІСУ.
Детальніше ...

«ВелоУкраїна» у Наркевицькій ОТГ

30 червня 2017 року в селищі Наркевичі Волочиського району Хмельницької області організовано фізкультурно-оздоровчий захід з велосипедного спорту «ВелоУкраїна» за маршрутом: Наркевич - Юхимівці – Сергіївка - Бубнівка – Новолєнск – Пахутинці – Наркевичі (28 км).
       У велосипедному забігу взяли участь всі бажаючі. Умова – обов’язкова атрибутика: зелений або жовтий верхній одяг.
         Хмельницьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
Детальніше ...

Вихованка Броварського вищого училища фізичної культуриАліна Акобія – чемпіонка Європи з вільної боротьби

Вихованка Броварського вищого училища фізичної культури,  (2-й курс) Аліна Акобія – чемпіонка Європи з вільної боротьби, який завершився у німецькому Дортмунді.
Детальніше ...

Маріуполь: новини з «Літньої школи плавання»

29-30 червня відбулися чергові заняття «Літньої школи плавання», які організував  Міський Центр позашкільної роботи за місцем мешкання міста Маріуполя з дітьми пришкільних таборів. Цього разу дислокація для оздоровлення дітей працювала у Приморському районі. Територія дитячого пляжу відокремлена, і в час купання дітей  сторонніх немає.
Детальніше ...