МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Лев Кірпік: «Найважче - повірити в себе»

Лев Кірпік: «Найважче - повірити в себе»
16-річний запорізький каноїст Лев Кірпік приніс Україні срібну медаль літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю, який проходив в Угорщині. Нагороду школяр завоював у змаганнях змішаних двійок на дистанції 200 м, в парі з харків'янкою Юліаною Путніною. Крім того, пара була п'ятою на дистанції 500 м, а в індивідуальному класі Лев посів шосте (200 м) і сьоме (500 м) місця.
Вихованець ДЮСШ «Локомотив» (тренери Олександр Харламбов, Олексій Токарєв, Юлія Савельєва), поділився своїми враженнями від виступу в Угорщині.
 - Ти вперше виступав на міжнародних змаганнях. Що було найскладнішим?
- Повірити в себе в свої сили це було дуже важко. Чомусь в мікс я вірив більше, хоча мікс ми майже не готували. Чомусь я відчував, що повинен прострелити мікс, ось він прострелив. Ми з напарницею обидва це відчували - їй напередодні вночі щось наснилося, вона в сонник дивилася - говорила ми повинні здобути медаль, ми повинні! Дуже було важко, напевно найважче, це було повірити в себе.
- Як відреагували, коли дізналися, що будете виступати змішаної парою. На скільки я знаю, раніше вам не доводилося так змагатися.
- Це було дуже кумедно, тому що ми перший раз в каное сіли - випали на третій секунді. Ми два лівих весляра, це взагалі сенсація, два лівих їдуть на Європу, ще й другі. Загалом було дивно. Тому що все двійки вони були правильні - лівий-правий. А нам потрібно було її втримати, щоб вона не скакала, щоб на борт не лягала, ще й синхронно робити, це було важко.
Ми лише півтора тижні тренувалися. Приїхали на збори до Дніпропетровська - половину зборів в одиночці веслували, а половину в двійці.
- На першій дистанції 500 м ви не пройшли в фінал А, але виграли фінал В. Що не вийшло?
- На 500 метрів ми трошки збилися і не вийшло показати прохідний час. Не вистачило 5 десятих секунди до потрапляння у фінал А. А в принципі за часом ми могли бути там треті. Просто не потрапили. І в одиночці те ж саме - десь тактично не те зробив, випустив не того у попередньому заїзді, потрапив в сильний півфінал, не пройшов але це все досвід.
- Можливо далася взнаки відсутність досвіду на міжнародній арені?
- Так, спочатку було страшно - ці пастки (стартова система, - прим.авт) вони навіювади жах. Я дивився до цього змагання чемпіонатів Європи, світу. Реально видно, як хлопці не потрапляють в старт, їх відкидає. Було страшно просто не потрапити в цей старт. У нас Україні не використовують таке обладнання на змаганнях, тому я хвилювався. А ще кожен стартер старт давав по різному - у кожного різний інтервал від моменту останнього слова до старту. Його доводилося ловити. Але коли вже зловив - все вийшло. До останньої дистанції вже зрозуміли як вони це роблять, і стартували добре.
- Розкажи про вирішальні перегони в фіналі на 200 м, які були емоції?
- Феноменальний заїзд! Я виходжу на старт, мене трясе я хочу ганятися. Стоїмо на старті, і наші дзюдоїсти піднімають за хвилину до старту наш прапор. І ми просто всі заведені, стартуємо вилітаємо з цих пасток. А я з корми не бачу як ми йдемо. Я бачу - білоруси і словаки поруч. Ще, ще, ще додаю, фінішуємо, а потім дивлюся - начебто треті, радію. Напевно так швидко ми ще ніколи не їздили, і емоцій в веслевання ніколи таких не вкладали.
Перша реакція - що, треті? Класно! Після цих трьох невдач - третій, взагалі круто! Тут підбігають волонтери кажуть, ти другий - і ще більше радість. А потім, коли бачиш, що трохи до першого місця забракло, вже кішки зашкребли - ну можна було, можна.
- А як оціниш свої виступи в індивідуальному класі?
- Я не люблю фінали Б, а я тільки в них і потрапляв в одиночці. На 500 м я в попередньому заїзді загальмував, випустив даремно румуна. Буває.
- Яку наступну мету перед собою поставив?
- Мрія - Токіо! Так це важко, тому що і юніори підтягуються і дорослі дуже сильні. Напевно 2019-2020 рік буде найважчий сезон, і найважчі змагання в цілому, навіть в Україні, не кажучи про міжнародні. Буде важко.
- Будеш і надалі спеціалізуватися на одиночному класі?
- Подивимося, як буде. У нас прибрали 200 м, що само по собі сумно. У нас залишається 1000 м в одиночці, і 1000 м в двійці. І там, і там є сильні представники, які були вже на Олімпіаді. Буде важко, дуже. Чекає складна підготовка і до наступного сезону і до мрії.
Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
Фото Національного Олімпійського комітету України. 
вгору